Wielki parking i falująca kostka na placu Mickiewicza. Tak miało być?

Region, Andrychów, MAGAZYN, Wiadomości, 08.11.2017 10:00, red
Kiedyś to był dworzec autobusowy, dziś jest wielki bezpłatny parking. Czy takie miało być przeznaczenie placu Mickiewicza w Andrychowie?
Wielki parking i falująca kostka na placu Mickiewicza. Tak miało być?
Kęty mają rynek wolny od samochodów, Wadowice tak samo. W Andrychowie taka funkcje miał pełnić plac Mickiewicza. Takie przynajmniej było założenie po tym, jak zlikwidowano znajdujący się na placu dworzec autobusowy. Plac Mickiewicza został wyremontowany, na środku postawiono fontannę, w okolicach ławki.

Cóż z tego, skoro w ostatnich latach plac Mickiewicza pełni funkcje jednego wielkiego bezpłatnego parkingu. To coraz bardziej denerwuje mieszkańców.

- Stoją na placu jak na parkingu całą dobę od rana do wieczora te same auta a straż miejska nic nie robi – pisze jeden z naszych Czytelników. I zwraca uwagę, że nowe kostki brukowe na placu Mickiewicza „przypominają fale morskie, a jak się idzie to w niektórych miejscach, aż się ruszają i woda tryska z pod nich".

Kilka lat temu władze Andrychowa zapowiadały uporządkowanie sytuacji na placu. Na kilku akcjach i mandatach nałożonych przez Straż Miejską się skończyło. Nie wprowadzono żadnych nowych rozwiązań, które ograniczyłyby ruch w tym miejscu tylko do pojazdów dostawców, którzy zaopatrują pobliskie sklepy.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekx, 11.11.2017 07:41

Mieszkańcy są zadowoleni z obecnego wykorzystania tego miejsca

specnarz, 10.11.2017 11:29

Janusz37 - to reklama?

Janusz37, 10.11.2017 11:18

Parkingi są bardzo potrzebne, byleby tylko projektowane z głową, przemyślane i sprawnie zarządzane, a takie zdecydowanie nie mogą się znajdować w rękach samorządów, które w ogóle o nie nie dbają i nie potrafią właściwie zorganizować, zaś w zasobach firm prywatnych. U siebie w Modlinie korzystam tylko z usług zaufanego http://www.parkingpodwiatrakiem.pl/ a co do publicznych - lepiej omijać je szerokim łukiem.

kalafior, 09.11.2017 09:16

Czytelnikowi MN który to napisał chyba bardzo się nudzi,nie rozumiem dlaczego przeszkadzają mu te samochody?Gdzie mają parkowac właściciele pobliskich sklepów,dostawcy itd?Masz chodnik z jednej i drugiej strony tego placu ,zajmij się czym pożytecznym a nie utrudniaj ludziom pracującym życia! Redakcja MN też chyba już nie ma o czym pisac.

specnarz, 09.11.2017 05:38

Zostawić parę ławek a resztę przekształcić w bezpłatny parking - to będzie wspomaganie obywateli. W razie imprezy typu "pieczemy się na betonie" można zamknąć na 1 dzień. Mamy fajny park miejski i to powinno być miejsce reprezentatywne, do wypoczynku.

kryspin, 08.11.2017 18:59

I dobrze że nic nie robi straż miejska ani policja z tymi parkujacymi bo to też ludzie i też tam stoją swoimi furami nie raz a burmistrz dobrze rządzi i nic tam innego nie robi i pozwoli na parkowanie bo to jest dla dobra nas wszystkich i kupujących i sprzedających a czytelnik po raz kolejny udowadnia że wszystko mu przeszkadza przyjedz do mnie pod dom bo też kostka faluje i samochody stoją non stop i napisz do Mamnewsa może mi ktoś pomoże z tym problemem

walet, 08.11.2017 15:31

"Kęty mają Rynek wolny od samochodów", chyba komuś rozum odebrało wypisując te bzdury. Kęcki Rynek to wielkie rondo na którym ruch jest jak w Paryżu wokół Łuku Triumfalnego. Pomijam już ilość spalin, kurzu i hałas, do tego dwa parkingi od strony południowej i północnej. Redaktorzy Mamnewsa jak nie grzeszycie wiedzą, to przynajmniej apeluje o rzetelność, bo to wstyd takie bzdury wypisywać. Może napiszcie o prywatnym parkingu w centrum miasta na miejskiej działce, wynajętym za śmieszne pieniądze i wbrew ustaleniom z radą dzielnicy Stare Miasto.

Hawranek, 08.11.2017 15:12

Nie wiem jak "miało być" - po co komu wybetonowany pusty plac w centrum miasta. Życie nie znosi próżni: zamiast taplać się w błocie za halą ludzie parkują tam i tyle. Zarządzanie w postaci stawiania zakazów to jedno a myślenie i inwestycje to drugie. Jak widać miasto woli wydawać pieniądze na Skibę i kwiatki niż na zrobienie porządnego parkingu. Tyle w temacie.

specnarz, 08.11.2017 12:46

Sęk w tym że kupujący parkują tam rzadziej niż pracownicy / właściciele pobliskich lokali. Z drugiej strony jakoś do pracy trzeba dojechać bo komunikacja zbiorowa u nas kuleje a rozkładów jazdy jak nie było tak nie ma, a busiarze zmieniają je często co parę tygodni.

specnarz, 08.11.2017 12:42

Przy hali to się można utopić

szpp, 08.11.2017 11:57

a nie możesz zaparkować 50 m dalej koło hali? co nie chce się chodzić?

kyfy, 08.11.2017 11:30

Bardzo przydatny parking na szybkie zakupy.Plac i tak w tygodniu stoi pusty a tak przynajmniej służy mieszkańcom.

budyn77, 08.11.2017 10:42

Straszaki gminne i tak dostaną premie i nagrody... A magistrat zapłacił za prąd? Most w centrum ciemny, Krakowska przed Aldi i Batorego ciemno i tak od kilku dni... Ach te inteligentne nowoczesne oświetlenie... Gospodarzu, włodarzu wracaj do zdrowia i do "miasta" bo upada bez ciebie...