Więcej osób skorzysta z bezpłatnego prawnika. Grafik dyżurów w Wadowicach, Andrychowie i Kalwarii

, MAGAZYN, Wiadomości, 02.01.2019 17:02, INFORMACJA PRASOWA
Zobaczcie grafik dyżurów.
Więcej osób skorzysta z bezpłatnego prawnika. Grafik dyżurów w Wadowicach, Andrychowie i Kalwarii
Dobra wiadomość dla osób, które potrzebują pomocy prawnej. Od 1 stycznia 2019 r. rozszerzony został krąg osób, którym przysługuje nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Teraz takie wsparcie będzie mogło zostać udzielone każdemu, kto go potrzebuje i złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej wizyty u prawnika.

Dodatkowo zakres pomocy będzie obejmował również nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Te zmiany to wynik nowelizacji ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.


"Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego od nowego roku będzie odbywać się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Kobietom w ciąży porady prawne udzielane będą poza kolejnością. Zgłoszeń należy dokonać telefonicznie pod numerem: 33/87-34-278, w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wadowicach, tj. w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7:30-15:30, we wtorki w godz. 7:30-16:30, a w piątki w godz. 7:30 – 14:30. Można zapisać się również mailowo wysyłając zgłoszenie na adres: npp@powiat.wadowice.pl . W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, godzinę i lokalizację punktu, z którego chce się skorzystać oraz numer telefonu kontaktowego. Zapisy przyjmowane są co pół godziny w ramach godzin otwarcia punktów." - informuje w komunikacie Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście oraz osobom mającym trudności w komunikowaniu się, nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego będzie można udzielić poza punktem albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Mieszkańcy powiatu wadowickiego mają do wyboru punkty w trzech lokalizacjach. W punktach w Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej codziennie po 4 godziny będą pełnić dyżury doradcy obywatelscy. W ramach nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego udzielane będą porady z zakresu spraw mieszkaniowych, zabezpieczenia społecznego, a także porady dla osób zadłużonych. Harmonogram działania punktów można pobrać poniżej.

Więcej informacji nt. nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2019 r. można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pod poniższym linkiem: https://darmowapomocprawna.ms.gov.plINFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 05.01.2019 06:05

Przy wspólnym obiedzie rozmawiają Kubien, Kobielus, Małecki i Żak, - Jestem tak bogaty, że zamierzam kupić CitiBank – mówi Kubien. - Ja jestem bardzo bogaty i kupię sobie General Motors – dodaje Kobielus. Małecki na to: - Ja jestem bajecznie bogatym księciem... Kupię Microsoft. Zapadła cisza. Wszyscy czekają, co odpowie Żak. Ten spokojnie zamieszał kawę, oblizał łyżeczkę i odłożył ją na spodek. Popatrzył na pozostałych i mówi: - Nie sprzedaję.