W kościele w Andrychowie nie potrafią dostosować się do przepisów?

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 30.03.2020 20:30, GM
Takie czasy. W sklepach liczą ludzi, w kościołach też powinni.
W kościele w Andrychowie nie potrafią dostosować się do przepisów?
Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami we mszy św. może uczestniczyć do 5 osób + obsługa liturgiczna. A ile osób było w niedzielę na mszy w parafii św. Macieja w Andrychowie? Trudno dokładnie powiedzieć, ale na tym przesłanym nam przez mieszkańca nagraniu, widać że na pewni ciut więcej. Oby tylko ciut, bo niestety nie ma obrazu z całego kościoła.Wszystkim wiernym polecamy transmisje internetowe lub telewizyjne z mszy, bo z koronawirusem - jak wiadomo z płynących z całego świata informacji - nie ma żartów.

Covid-19 doprowadził już do śmieci 35 tys. osób na świecie. Coraz mocniej daje się we znaki również w Polsce.

Według informacji z poniedziałku (30.03) z godz. 20:00 w Polsce koronawirusem zakażonych zostało do tej pory 2055 osób. Niestety 31 osób zmarło. A według szacunków premiera i ministra zdrowia - w najbliższych dniach należy się spodziewać drastycznego wzrostu zachorowań. Warto więc przestrzegać wszystkich zasad i ograniczeń wprowadzonych przez rząd, bo zostały one wprowadzone dla dobra wszystkich.

Transmisje mszy św. można oglądać m.in. z tych parafii:

Od poniedziałku do soboty godz. 20.30 – Różaniec

Niedziela godz. 9.00 – Msza święta.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 31.03.2020 07:12

Przepisy sa po to by je przestrzegać.Po drugie część społeczeństwa je lekceważy a niektorzy księża uważają ze ręce kapłana i woda swięcona z uwagi na swą świętość nie przenoszą zakażeń.Mozna to było usłyszeć ostatnio w Rozmowach niedokończonych.

jolk, 30.03.2020 21:40

Biednego karać ocip..lałeś!

lojzek, 30.03.2020 20:48

Nałożyć karę!I tyle....