W Inwałdzie powstaje nowa atrakcja turystyczna

, MAGAZYN, Wiadomości, 26.04.2018 11:35, DK
Otwarcie już wkrótce.
W Inwałdzie powstaje nowa atrakcja turystyczna

Na ukończeniu jest już budowa Wieży Widokowej, która będzie wysoka na 22,81 m.

Wieża ma służyć do obserwacji znajdującego się w Ogrodzie Jana Pawła II w Inwałdzie obrazu przedstawiającego portret Jana Pawła II w otoczeniu Bazyliki św. Piotra w Watykanie i bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach. Obraz w ogrodzie został "namalowany" za pomocą ponad 20 tys. drzew, krzewów i kwiatów, a także rożnego rodzaju kruszywa.


Wejście na Wieżę Widokową pozwoli również podziwiać panoramę Beskidu Małego, a także rozległy teren Inwałd Parku.

Wieża Widokowa powstaje dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Oś 6. Dziedzictwo regionalne. Działanie 6.3. Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu. Poddziałanie 6.3.1. Rozwój lokalnych zasobów subregionów – spr

- Celem ogólnym projektu jest podniesienie atrakcyjności i konkurencyjności regionu w oparciu o jego zasoby. Powstanie Wieży Widokowej w Ogrodzie Jana Pawła II pozwoli w pełni wykorzystać potencjał turystyczny oraz zasoby krajobrazowe regionu – informuje Magdalena Ficek z Inwałd Parku.

Zobaczcie


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 29.04.2018 14:39

Co za dużo to nie zdrowo. Bety żeby z tego korzystać wystarczy niewiele. Nie trzeba niewiadomo jak przekraczać dopuszczalnych norm promieniowania. Czy żydzi w Izraelu nie korzystają z tego wszystkiego? A jednak chronią swoje społeczeństwo przed nadmiernym promieniowaniem. Czy są mądrzejsi od Polaków?

szpp, 26.04.2018 15:31

raczej mało prawdopodobne aby na takiej małej wieży dali jakiś nadajnik, poza tym w inwałdzie jest zasięg

Betty, 26.04.2018 14:20

~aleocochodzi - oczywiście Ty NIE UŻYWASZ telefonu komórkowego, gps, tv naziemnej, internetu bezprzewodowego, prawda?

aleocochodzi, 26.04.2018 11:24

Na wieży w ramach projektu "mind control" zainstalowane zostaną przekaźniki telefonii komórkowej emitujące szkodliwe promieniowanie wysokiej częstotliwości. Związane będzie z tym pojawienie się w okolicy szeregu chorób przewlekłych wszystkich układów zarówno u ludzi jak i u zwierząt.