W deszczową niedzielę rozpoczął się sezon na uroczystości komunijne [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 05.05.2019 12:00, WB
Sezon na Komunie można uznać za oficjalnie rozpoczęty.
W deszczową niedzielę rozpoczął się sezon na uroczystości komunijne [FOTO]
Pierwsza Komunia Święta to dla dzieci przeżycie duchowe. Podobnie jak dla rodziców. Czasy kiedy dostawało się książkę, zegarek czy medalik i wszyscy byli zadowoleni, to już odległa przeszłość. Teraz w modzie są laptopy, telefony komórkowe, aparaty fotograficzne. Chyba tylko rower jest uniwersalny i zawsze oczekiwany, odporny na zmiany w komunijnej modzie. Kiedyś był to „składak”, teraz najczęściej „góral”.

Dla rodziców organizacja przyjęcia komunijnego to często duże przedsięwzięcie logistyczne. Tu też zwyczaje się zmieniają. W ostatnich latach mnóstwo przyjęć odbywa się w restauracjach. Niestety, w tym roku do pełni szczęścia organizatorów komunijnych uroczystości i przyjęć zabrakło dobrej pogody. Niedziela jest deszczowa.


Zdjęcia z parafii św. Macieja w Andrychowie.

więcej zdjęć w galerii:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 10.05.2019 18:25

ej chrześcijanie nie jest wam głupio że 70 istnień ludzkich poszło na dno???? Zatonęła łódź z imigrantami. Nie żyje 70 osób https://misyjne.pl/tunezja-zatonela-lodz-z-imigrantami-nie-zyje-70-osob/

Keson, 05.05.2019 18:59

@dudek: zgadzam się, MN obraża uczucia religijne określając takie uroczystości jako "SEZON NA KOMUNIE" wstyd ...

dudek, 05.05.2019 13:35

Sezon to może być na ogórki albo truskawki, ewentualnie na leszcza itp. . Komunia św jest sakramentem i określenie ,,sezon" jest delikatnie mówiąc niestosowne.