Uwaga na potężne wichury w poniedziałek!

, MAGAZYN, Wiadomości, 29.09.2019 19:10, PG
Będzie wiać nawet do 100 km/h.
Uwaga na potężne wichury w poniedziałek!

Jak przewidują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie początek tygodnia przyniesie dużą zmianę pogody. Wszystko za sprawą dość głębokiego niżu z układem frontów atmosferycznych, który przybędzie do nas znad Danii o nazwie 'Mortimer''.

- W nocy z niedzieli na poniedziałek najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są w obszarach podgórskich Beskidów. Tam wiatr będzie osiągał w porywach do 80 km/h. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru będą dochodzić już do 110 km/h. Na przeważającym obszarze Polski wiatr będzie jednak umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający do 60 km/h. – czytamy w komunikacie IMGW.

W ciągu dnia prędkość wiatru wzrastać będzie w całym kraju i w godzinach popołudniowych spodziewany jest w Polsce wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h na Pomorzu, Kujawach, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Ziemi Świętokrzyskiej oraz Podkarpaciu.

Łowcy Burz Podbeskidzia ostrzegają też przed gwałtownym spadkiem ciśnienia. - Pierwszą oznaką zbliżającego się niżu będzie gwałtowny spadek ciśnienia. W ciągu kilkunastu godzin ciśnienie spadnie o 14-16 hPa osiągając w poniedziałek nad ranem około 1000 hPa. Meteopaci na pewno to odczują. – czytamy na ich stronie na facebooku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martynowski, 30.09.2019 08:58

straże wyły całą noc a mam newsa śpi hallo dawajcie relacje :)

Keson, 30.09.2019 04:42

kur...a sms nie przyszedl