Uwaga na oszustów internetowych: 'Twoja paczka wymaga dopłaty'

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 31.12.2019 11:33, PG
Mieszkanka Andrychowa ostrzega.
Uwaga na oszustów internetowych: 'Twoja paczka wymaga dopłaty'

Jedna z mieszkanek gminy Andrychów otrzymała sms-a z informacją, że musi dopłacić 1,20 zł do zamówionej wcześniej paczki. Informacja była dość prawdopodobna, gdyż nasza Czytelniczka kilka dni wcześniej właśnie zamówiła sobie paczkę przez Internet.

Jednak numer telefonu, z którego przyszedł sms wydawał się naszej Czytelnicze dziwny. Postanowiła to sprawdzić w Internecie. Okazało się, że takie wiadomości to oszustwo a osoby, które weszły w link z sms-a straciły kilka tysięcy złotych.

Nasza Czytelniczka w porę zorientowała się, że to przekręt i postanowiła ostrzec innych przesyłając nam screan smsa.


Okazuje się, że podobnych sytuacji jest więcej. Tutaj SMS, który otrzymał inny mieszkaniec.


Absolutnie nie należy klikać w podany link! Może przekierować na podstawioną stronę z płatnościami, a stąd już blisko do przejęcia przez oszustów kontroli nad naszym kontem.

Policja przypomina, by podczas internetowych zakupów zawsze korzystać ze sprawdzonych sklepów i ofert. Warto także poczytać opinie na temat danego sprzedawcy.

Zbyt niska cena produktu może sugerować oszustwo. W przypadku zakupów internetowych należy gromadzić całą korespondencję ze sprzedawcą, która posłuży nam jak dowód w sprawie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy