Uruchomiono bezpłatną wypożyczalnię rowerków i sprzętu rehabilitacyjnego

, MAGAZYN, Wiadomości, 03.06.2019 17:00, INFORMACJA PRASOWA
Ważna informacja dla niepełnosprawnych.
Uruchomiono bezpłatną wypożyczalnię rowerków i sprzętu rehabilitacyjnego
W Kętach otwarto bezpłatną wypożyczalnię 3-kołowych rowerów i sprzętu rehabilitacyjnego. Organizatorem wypożyczalni jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, mieszczący się przy ul. Żwirki i Wigury 8, telefon kontaktowy do placówki to 33 845 28 70.

W wypożyczalni do dyspozycji są rowery trójkołowe, z których mogą korzystać osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. Wytrzymała i stabilna konstrukcja oraz dwa tylne koła umożliwiają wygodną jazdę. Dodatkowymi udogodnieniami są pojemny koszyk na zakupy lub niewielki bagaż oraz obniżona rama, która ułatwia wsiadanie i zsiadanie.


Do wypożyczalni trafiły też wózki inwalidzkie, balkoniki kroczące oraz kilka par kul. Balkoniki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Kule wykorzystywane są przez osoby potrzebujące podparcia podczas nauki chodzenia po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, do utrzymania równowagi podczas przenoszenia ciężaru ciała. Z kolei wózki umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Sprzęt ten jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany w domu oraz na spacerach.

Wypożyczenie roweru i sprzętu jest możliwe po okazaniu dokumentu tożsamości oraz orzeczenia o niepełnosprawności. Działanie placówki opiera się na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy