Tata słynnych sześcioraczków, które przyszły na świat w poniedziałek pochodzi z naszego regionu!

, MAGAZYN, Wiadomości, 23.05.2019 16:00, PG
W Polsce taki przypadek zdarzył się po raz pierwszy.
Tata słynnych sześcioraczków, które przyszły na świat w poniedziałek pochodzi z naszego regionu!

W ostatni poniedziałek (20.05.) cała Polska żyła informacją o pierwszych w Polsce narodzinach sześcioraczków. Poród odbył się krakowskim szpitalu uniwersyteckim. Maluchy i ich 29-letnia mama Klaudia czują się dobrze. Rodzice zdążyli już wybrać imiona: Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela.

W całym tym wspaniałym wydarzeniu jest lokalny akcent. Szczęśliwy tata dzieci Szymon Marzec pochodzi z Jordanowa (powiat suski). Jest absolwentem Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie oraz Szkoły Podstawowej w Jordanowie.

Rodzina Marców mieszka obecnie w Tylmanowej.

Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Dzieci - cztery dziewczynki i dwóch chłopców - trafiły do inkubatorów. Najmniejszy z noworodków waży 890 g, największy 1300 g. W domu czeka na nich 2,5-letni brat Olivier.

Sześcioraczki zdarzają się niezwykle rzadko – raz na 4,7 mld ciąż. Jak poinformowali lekarze, na świecie narodziły się m.in. w USA i w Wielkiej Brytanii. W Polsce taki przypadek zdarzył się po raz pierwszy.
foto: Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy