Tak wygląda odnowiony dziedziniec klasztoru Klarysek w Kętach [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 29.10.2019 20:30, PG
To jednak nie koniec problemów sióstr.
Tak wygląda odnowiony dziedziniec klasztoru Klarysek w Kętach [FOTO]

Siostry z Klasztoru Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kętach przez trzy lata remontowały wewnętrzny dziedziniec klasztoru przy ul. Kościuszki będący do dyspozycji wiernych i turystów. Reszta budynku jest dostępna tylko dla sióstr. Remont dziedzińca został zakończony i prezentuje się imponująco. W remoncie finansowo siostrom pomagał Urząd Miasta.

Za ostatnią dotację z gminy w wysokości 50 tys. zł siostry wykończyły piaskowcem fundament kaplicy, kapelanii i otaczającego dziedziniec muru, zamontowały cokół figurę Matki Bożej Fatimskiej oraz odnowiły figurę. Kupiły też nowe ławki i oświetlenie.

Siostry jednak nadal zbierają fundusze. Teraz muszą zająć się kompleksowym remontem budynku i jego termomodernizacją. Swoim darczyńcom ofiarują modlitwę.

Klasztor od 1988 roku jest wpisany do rejestru zabytków.

Dziedziniec teraz:


Dziedziniec wcześniej:

foto: kety.klaryski.org

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 30.10.2019 19:02

wspaniała sprawa...dobrze że w Kętach nie rządzi jakiś lewak który tą kasę przeznaczyłby pewnie na zlot cyklistów i sodomitów..