Tak się pomaga! [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 06.12.2018 12:05, DK
Szlachetna akcja w podandrychowskich Sułkowicach na św. Mikołaja.
Tak się pomaga! [FOTO]

Od ponad 8 lat parafianie z kościoła Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu pod przewodnictwem proboszcza ks. Stanisława Skrzypca organizują zbiórkę darów dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Paczki, które przygotowują są rozwożone do domów.

Jak mówi nam jedna z organizatorek pani Irena: - „Dzięki ofiarodawcom z parafii, możemy co roku przynieść radość tym chorym dzieciom i dostarczyć im paczki osobiście”

Ks. proboszcz Stanisław Skrzypiec jak i organizatorzy, mają nadzieję, że ta tradycja ofiarowania paczek potrzebującym, stanie się tradycją również w innych parafiach. Głównym sponsorem paczek są państwo Ewa i Beniamin Szczur.

Trzeba przyznać, że takie inicjatywy przywracają wiarę w ludzi.

Oprócz akcji mikołajkowych, od 9 lat we wrześniu, organizowane są również spotkania dla chorych seniorów, z Mszą Świętą, poczęstunkiem oraz występami artystycznymi, a dla chorych którzy nie mogą wyjść z domu, przygotowane są paczki żywnościowe, które parafianie dowożą do chorych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy