Tajemnicze zniknięcie proboszcza z Nowej Wsi

, MAGAZYN, Wiadomości, 10.10.2019 16:20, DK
Mamy stanowisko Diecezji w tej sprawie.
Tajemnicze zniknięcie proboszcza z Nowej Wsi
Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, dotychczasowy proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii-Kolbe w Nowej Wsi k. Kęt ustąpił ze stanowiska. Informację potwierdza nam Diecezja Bielsko-Żywiecka:

„Aktualnie ks. Mirosław (...) potrzebuje sprzyjających okoliczności, by spokojnie przemyśleć ważne sprawy swojego życia" - poinformowano nas w komunikacie.


Ta sprawa odbiła się ostatnio szerokim echem w Nowej Wsi. Powód odejścia proboszcza, ks. Mirosława, nadal nie jest jasny, a mieszkańcy Nowej Wsi są podzieleni. Jedni twierdzą, że to sytuacja spowodowana "hulaszczym trybem życia proboszcza", inni znowu uważają, że to "zawistni mieszkańcy wioski chcą pozbyć się duchownego" i martwią się o ks. Mirosława.

Na parafii pozostał jeden ksiądz, który do tej pory był wikarym. Teraz został administratorem i nie ukrywa, że ma spory kłopot z powodu „braków kadrowych”.
- W tym przypadku zostałem sam i przejąłem obowiązki proboszcza. Teraz muszę prosić o pomoc księży z ościennych parafii i jest ciężko, ale daję radę - powiedział nam.

Mieszkańcy (również Ci którzy bronią proboszcza) wspominają o filmie jaki rzekomo został nagrany, a ma być niekorzystny dla dotychczasowego proboszcza. Film ten miał być wysłany do Kurii, jednak fakt ten, nie został potwierdzony przez Dyrektora Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Mateusza Kierczaka.

Krótko mówiąc, ile ludzi tyle opinii. A to na pewno nie służy przejrzystości sytuacji w miejscowej parafii.

W tej sprawie rozmawialiśmy z mieszkańcami.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

barte, 12.10.2019 16:48

jednak chyba zadzwonię do redakcji - oni w temacie Kościoła są najlepiej poinformowani

barte, 11.10.2019 21:41

A czy ktoś wie co się dzieje ze znanym ks Tymoteuszem Szydło??? buhahahaha

lojzek, 10.10.2019 21:43

Mam pytanie do Ordynariusza czy ma mało księży w diecezji by wyznaczyć księdza do przeniesienia ?Niech odda kościół zakonnikom.A poza tym wymienił bym na miejscu kanclerza jeszcze wikarego(administratora).Kuria też milczy nad urlopem ks.Szydło.Biskupowi nie na rękę z jego podwładnymi.Prawda wyjdzie z czasem.

",,**,,", 10.10.2019 19:27

Kazdy ksiądz ktory bierze kasę za slub pogrzeb mszę kolędę, bierze kasę z tacy i jeszcze beczy ze ma malo powinien byc wydalony na zbity pysk z kościoła!!!!!!!!!!! Patrzcie ksiezulki na siebie a potem pouczajcie ludzi, nigdy wiecej spowiedzi, spowiadac można się przed Bogiem a nie przed facetem ktory zalizyl czarna sukienke dla kasy???? Wiara za kasę to nie jest wiara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

barte, 10.10.2019 18:50

Cała Polska oprócz PISowców gratuluje Oldze Tokarczyk Nagrody Nobla

gregory, 10.10.2019 18:28

prywatnej wojenki gostka w czerwonych trampkach z Kościołem ciąg dalszy....ale kogo to obchodzi ??? facet zapętlił się w swojej nienawiści - może lepiej dajcie sobie sobie z proboszczem po ryju a sekundantem niech będzie kolega gostka - lewacki błazen z Wadowic ;-)))

starymoher, 10.10.2019 17:16

Dla ciekawości: poprzednim proboszczem w Nowej Wsi był dzisiejszy proboszcz u Macieja (Andrychów),ks.Czernik.