Sukces uczniów andrychowskiej Dwójki

, MAGAZYN, Wiadomości, 16.11.2019 11:50, INFORMACJA PRASOWA
Sukces uczniów andrychowskiej Dwójki

Pięcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie zakwalifikowało się do finału VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych woj. małopolskiego w tym roku szkolnym. Czworo z nich: Marek Bryndza, Anna Jończy, Jagoda Radke, Wojciech Trojak to podopieczni mgr Barbary Woźniak, a piątą finalistkę - Monikę Safernę - przygotowywała mgr Joanna Siwek.

W ostateczności andrychowska Dwójka ma się czym szczycić. Troje z tych uczniów zostało laureatami. Jagoda Radke w kategorii kl. IV-VI, a Marek Bryndza i Anna Jończy w kategorii klas VII-VIII.

Najlepsi z najlepszych zostali zaproszeni 14 XI, tuż po Święcie Niepodległości, do Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, gdzie odebrali dyplomy i nagrody.

Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku (w województwie małopolskim) w dyktandzie wzięło 6442 uczniów w kategorii kl. IV-VI, oraz 6696 w kategorii kl. VII-VIII.

tekst i foto: SP2Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy