Straż Pożarna ma nowy wóz. Zobaczcie [FOTO]

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 27.04.2018 19:00, red
To prawdziwa perełka, auto wraz z całym sprzętem kosztowało aż 1,2 mln zł.
Straż Pożarna ma nowy wóz. Zobaczcie [FOTO]
Samochód trafił do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach, będzie wykorzystywany w akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie 8 gmin powiatu obsługiwanych przez tę jednostkę, ale w razie potrzeby także w innych np. w Andrychowie.

Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiorkiem wody 3 tys. litrów oraz modułem do gaszenia pianą sprężoną i modułem do gaszenia proszkiem gaśniczym, co jest nowością. Poza tym samochód jest wyposażony w nowy zestaw hydrauliczny, pilarki i innego rodzaju sprzęty wykorzystywane np. w ratownictwie drogowym.

Nowy, kompletnie wyposażony wóz kosztował 1,2 mln zł. Zakup został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej pozyskane poprzez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Psp w Krakowie w ramach projektu „

Samochód już stacjonuje w JRG Wadowice, ale jeszcze nie jeździ na akcje. Wkrótce powinno się to zmienić


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 27.04.2018 20:39

"A PIS chce wprowadzić Polskę z UE" .......... HA HA HA :-) a Kopernik była kobietą :-) ............ Wyborcy Totalnych to łykają każdą głupotę.

barte, 27.04.2018 19:50

A PIS chce wprowadzić Polskę z UE

aleocochodzi, 27.04.2018 19:16

Targanice mają ładniejszą remizę niż Wadowice ... panie Klinowski

Pozostałe wiadomości