Setne urodziny pani Adeli z Choczni

, MAGAZYN, Wiadomości, 25.10.2019 15:00, PG
Setne urodziny pani Adeli z Choczni
W piątek (25.10.) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński z okazji setnych urodzin odwiedził mieszkankę Choczni Adelę Warmuz.

To już druga stulatka w gminie Wadowice (siostra Adamina ma 105 lat). Listy gratulacyjne przesłał pani Adeli też premier Mateusz Morawiecki oraz wojewoda Piotr Ćwik. Jak przekazuje burmistrz, jubilatka codziennie robi sobie pięciokilometrowe spacery po Wadowicach, a mieszka na czwartym piętrze!

Adela Warmuz urodziła się 25 października 1919 roku, niemal rok po odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Przez lata młodzieńcze mieszkała w Choczni, z której zaraz po wybuchu II Wojny Światowej wyjechała do Bielska-Białej. 2 lipca1945 roku, dwa miesiące po zakończeniu konfliktu zbrojnego, wyszła za mąż za Edwarda Warmuza, który służył w Wojsku przez 20 lat. W 1968 roku powróciła na ziemię wadowicką, do Choczni, a siedem lat później przeprowadziła się na Osiedle Kopernika, gdzie mieszka już 44 lata.

Wszystkiego najlepszego! 200 lat!źródło: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy