Rzecznik kurii bielsko-żywieckiej: Musi wymrzeć to pokolenie

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.05.2019 15:40, PG
Mocna wypowiedź księdza Jacka Pędziwiatra po obejrzeniu filmu braci Sekielskich o pedofilii w kościele.
Rzecznik kurii bielsko-żywieckiej: Musi wymrzeć to pokolenie

Rzecznik prasowy kurii bielsko – żywieckiej ks. Jacek Pędziwiatr na swoim prywatnym profilu na facebooku wypowiedział się na temat głośnego filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w kościele, który w serwisie YouTube ma już 15 mln wyświetleń. Jednocześnie kuria odmówiła nam wywiadu m.in. w tej sprawie i nigdzie w mediach nie przedstawiła swojego stanowiska.

Ksiądz przyznał, że obejrzał film Sekielskiego i ostro stwierdził, że aby się coś zmieniło to obecne pokolenie musi wymrzeć.

- TAMTEGO filmu nie oglądałem (nie przypadł mi do gustu "Dom zly" czy "Wołyń"). To była fikcja, choć inspirowana faktami, pozostawiająca miejsce na dyskusje. Pod ich wpływem pomyślałem, że dla zadośćuczynienia powszechnym oczekiwaniom najlepiej byłoby spalić na stosie albo rozstrzelać tak gdzieś z tysiąc zepsutych księży. A gdyby się tylu nie znalazło, zawsze przecież można dobrać z uczciwych.

- TEN wczorajszy film obejrzałem. Fakty. Zła nie da się naprawić - pomyślałem. Cóż z tego, że po Norymberdze powywieszano zbrodniarzy. Tatuaże numerów na przedramionach ofiar pozostały.

- Żenująco brzmi słowo "przepraszam", podobnie jak każde inne tłumaczenie. Całowanie rąk budzi traumatyczne wspomnienia. Pieniądze są kolejną, niemoralną propozycją. Obawiam się, że czeka nas wędrówka przez pustynię. Musi wymrzeć to pokolenie. Innego wyjścia nie ma.

- Nie jestem samotną wyspą, ale częścią tego lądu. Nie pytam, komu bije dzwon. Słucham go z trwogą.- napisał na swoim prywatnym facebooku ks. Jacek Pędziwiatr.Ostatnio głośno było także o kazaniu księdza w jednym z bielskim kościołów, w którym ostro wypowiedział się o ostatniej sytuacji.

Więcej na ten temat:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mateusz31, 16.05.2019 14:22

Kaczor moje insynuacje nie są obrzydliwe. Skoro wymieniłem te dwie osoby to nie zrobiłem tego bez powodu. Nie jest też to atak na Kościół tylko czas najwyższy by ludzie poznali prawdę.

kaczor, 15.05.2019 21:11

mateusz - wystarczy chyba że wszyscy politycy z 1 stron gazet zabrali już głos. Nie sądzę też żeby każdy biskup zabrał go. No i Twoje insynuacje są dość obrzydliwe. Tak to każdego kto nie odezwał się można oskarżyć. Nikomu to nie pomoże, żadnego pedofila przez to nie złapią. Niczego to nie wnosi. Ogólnie: Nie dla pedofilów kim by nie byli, tak - dla nieuchronność kar,dla wysokich kar. Nie dla używania nieszczęścia dzieci do siania nienawiści i insynuacji bo kogoś nie lubimy. Czy to księdza czy to polityka czy sąsiada itd.

kalafior, 15.05.2019 18:06

@Zakolog Ja inaczej wypowiedz rzecznika kurii odczytałam i zrozumiałam . Zapytaj skrzywdzonych przez pedofili czy przyjęliby od nich formę pieniężną? Każdy pedofil powinien stanąć przed sądem.

Mateusz31, 15.05.2019 18:04

Skoro wszyscy zabierają głos to dlaczego nie ma stanowiska bp.Pindla czy bp.Gregera? Mają coś na sumieniu?

xpek, 15.05.2019 17:28

mają pisowcy kolejna aferę

Zakolog, 15.05.2019 16:27

Rzecznikowi Jackowi wypada tylko przypomnieć, że niemoralne, to jest brak zadośćuczynienia szczególnie bliźniemu oraz, iż jego cywilizowaną formą są właśnie pieniądze. Ale wyraźnie widać, że prędzej wymrzecie niż zadośćuczynicie.