Rozdawaliśmy maseczki mieszkańcom. Lekarze mówią, że warto je nosić

, MAGAZYN, Wiadomości, 01.04.2020 13:14, PG
Rozdawaliśmy maseczki mieszkańcom. Lekarze mówią, że warto je nosić

Wiele firm odzieżowych podjęło się szycia maseczek ochronnych dla personelu medycznego oraz dla zwykłych osób poruszających się po przestrzeni publicznej. Maseczki są już teraz łatwo dostępne i nie ma co ukrywać, że lekarze zalecają ich noszenie.

Dlaczego?

Ponieważ zdarza się, że wiele osób nie stosuje się do zaleceń ministerstwa dotyczących zachowania 2 metrów odstępu od siebie. Osoby kaszlące i kichające mimowolnie przenoszą rożne wirusy, nie tylko covid-19.

W Czechach i na Słowacji jest obowiązek noszenia maseczek. Minister Łukasz Szumowski nie wyklucza takiego rozwiązania również w Polsce.


We wtorek (31.03.) wraz z firmą STIMA z Andrychowa rozdaliśmy mieszkańcom ponad 100 opakowań maseczek ochronnych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stachurski300, 01.04.2020 14:35

hehe 100 ??? zważywszy że 1 maska nie dłużej niż godzinę dla zdrowego a 20 min dla chorego to jest się czym chwalić szacun