Przypadki z Andrychowa, Wadowic, Suchej Beskidzkiej na 'mapie księży pedeofilów'

, MAGAZYN, Wiadomości, 08.10.2018 18:00, red
Fundacja „Nie lękajcie się” opublikowała w niedzielę (7.10) mapę księży pedofilów i ich ofiar.
Przypadki z Andrychowa, Wadowic, Suchej Beskidzkiej na 'mapie księży pedeofilów'
To ostatnio głośny temat. Na interaktywnej mapie opracowanej przez fundację "Nie lękajcie się" znajdują się informacje o sprawcach skazanych przez sądy i przypadkach księży podejrzanych o molestowanie dzieci. Twórcy mapy zastrzegają, że nie jest ona kompletna. Cały czas pojawiają się nowe zgłoszenia.

Jak się okazuje, na mapie wymienione są przypadki z miejscowości w regionie: Andrychowa, Wadowic i Suchej Beskidzkiej.

Mapa wymienia ofiarę molestowaną przez księdza z Wadowic.

Ofiara molestowana seksualnie przez księdza z Wadowic poszła do prokuratury, ale tam nie wszczęto dochodzenia, uzasadniając to przedawnieniem sprawy. Teraz pokrzywdzony stara się, by sprawą bezpośrednio zajął się sąd. Chce przeprosin i pieniędzy za doznane krzywdy.
(pisze Gazeta Krakowska w 2015) „ - czytamy w opisie sprawy.

Jest też przypadek z AndrychowaChłopiec molestowany przez księdza. Historia opisana w książce Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos (Małgorzata Szewczyk Nowak, Artur Nowak, Krytyka Polityczna 2018)

Kolejny przykład to Sucha Beskidzka i okolice Jordanowa: „ksiądz katecheta Ł. K.skazany w 2010 roku na 2 lata w zawieszeniu za molestowanie 13-latki. Ksiądz pedofil dostał wyrok i zakaz pracy”

Jest też udokumentowana sprawa ze Skawicy:ks. katecheta A. Z. W 2004 roku Sąd Rejonowy w Żywcu skazał go na 10 miesięcy więzienia z zawieszeniem na trzy lata, gdy podczas obozu oazowego w Międzybrodziu Żywieckim sfotografował sześcioletnią dziewczynkę śpiącą z rozchylonymi nóżkami - czytamy w opisie tego przypadku.

Fundacja „Nie lękajcie się” ma nadzieję, że interaktywna mapa zachęci inne ofiary do ujawnienia kolejnych przypadków pedofilii wśród księży.


źródło: http://nielekajciesie.org.pl/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

starymoher, 09.10.2018 13:15

@aleocochodzi-mógłbyś rozwinąć swoją myśl, bo nie ogarniam.

aleocochodzi, 09.10.2018 12:30

Starymoher albo masz bujną wyobraźnię albo niezły z ciebie patol.

zandrychowa, 09.10.2018 07:22

Dzisiejsze pisowskie afery też nie są możliwe do osądzenia skoro PIS zawłaszczył prokuraturę i sądy to nie ma to kto zrobić, ale w przyszłości na pewno się da

kukus, 08.10.2018 23:59

Kobielus wracaj do Afryki i do swoich księży nie łódź się zajmiesz 3 miejsce tyle w temacie

krisu78, 08.10.2018 20:51

zandrychowa - było osiedla dotyczyło tylko bez dowodów sie skończyło. Uważaj bo może za chwilę paść na ciebie z rozpędu - bez dowodu ale co tam. Karać bestie w ludzkiej skórze ale unikać ogólnikowych oskarżeń i szukania poklasku na takim temacie.

krisu78, 08.10.2018 20:48

Sorry ale ta lista jest wredna. Pedofilia to chyba najwredniejsza zbrodnia. Dlatego trzeba mieć dowody a nie rzucać od tak sobie. Inaczej za chwilę będziemy mieć "ofiara urzędnika", "ofiara rzemieślnika", "ofiara lekarza", "ofiara sąsiada z bloku" itd itd.

zandrychowa, 08.10.2018 20:45

Dobrze że w Polsce o tym się w końcu mówi a sprawa z Andrychowa była szeroko opisana w gazetach

starymoher, 08.10.2018 20:01

W swoim dość długim żywocie zetknąłem się z księżmi którzy: -lubili się napić i przy okazji siąść za kierownicę -handlowali na bazarach towarami z przemytu,żeby zdobyć środki na budowę kościoła -zrzucili sutannę i habit bo się zakochali i odeszli ze stanu duchownego -potrafili odprawić nabożeństwo w 15 minut żeby nie spóznić się na mecz siatkarski -przegrali w karty pieniądze ze składki na nowy ołtarz -otrzymywane dary w stanie wojennym rozdzielali miedzy rodzinę i znajomych -byli nałogowymi hazardzistami Mógłbym jeszcze parę takich przykładów wymienić. ALE NIGDY NIE NATKNĄŁEM SIĘ NA KSIĘDZA PEDOFILA. Ponieważ padły oskarżenia że tacy księża byli w Andrychowie ,Wadowicach czy Suchej Beskidzkiej żądam od proboszczów miejsca wytoczenia procesu cywilnego o znieważenie osobom które to dziś rozpowszechniły!Albo potwierdzenia tych danych.