Przykre incydenty podczas WOŚP

, MAGAZYN, Wiadomości, 17.01.2019 19:20, DK
Przykre incydenty podczas WOŚP

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Andrychowie biorący udział w Mszy Świętej kwestujący, zostali wyrzuceni z kościoła przez kościelnego.

Tak relacjonuje nam to uczestniczka tego przykrego incydentu (która z wiadomych przyczyn woli pozostać anonimowa):

Od 8 rano kwestowałyśmy. Poszłyśmy na Msze do parafii św. Stanisława na osiedle na godzinę 10:00. Z racji, że nie byłam jeszcze tego dnia na Mszy a na ogół chodzę to podeszłyśmy z koleżanką pod drzwi główne do kościoła i tam stałyśmy do momentu gdy Pan Kościelny chodził z tacą i zbierał ofiarę od wiernych. Podszedł do nas i powiedział, że mamy wyjść w tym momencie za bramę gdyż proboszcz poniekąd zakazał osobom wspierającym WOŚP być na terenie kościoła , podkreślił że jest to miejsce święte i wszystko będzie na kamerach, że nie przestrzegamy zdania księdza proboszcza. Gdy powiedziałam, że chciałam po prostu być na Mszy , pan kościelny odparł że albo wspieram WOŚP albo jestem na Mszy".

Jednak to nie koniec:

Później niestety jeszcze dwa razy powtórzył, że mamy wyjść za bramę i tam ewentualnie możemy sobie stać. Gdy raz jeszcze powiedziałam że chce być na Mszy, usłyszałyśmy tylko wyraźne: „za bramę!”.

Wyszłyśmy więc i później małżeństwo które stało przed nami i słyszało całą tą sytuacje, spytało nas czy ten pan nas wyrzucił. Powiedziałyśmy że tak i dopiero później zobaczyłam post na Spotted Andrychów, którego co ciekawsze nie my napisałyśmy.


Wpis na facebooku, od którego wszystko się zaczęło.


Na kolejnej Mszy o 11:30 jeden z księży z parafii św. Stanisława podszedł do kwestujących przed kościołem i wrzucił pieniądze do puszki, życząc kwestującym powodzenia w akcji.

W parafii nikt nie chciał nam komentować opisanej przez wolontariuszkę sytuacji.

W niedzielę podobnie było przed klasztorem oo. bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Do kwestujących podszedł zakonnik i kazał opuścić teren klasztoru, twierdząc, że uczestnicy kwesty nie mają zgody od Kustosza.

Dodajmy, że mimo tych sytuacji, sztaby WOŚP w regionie zebrały rekordowe kwoty.; Sztab WOŚP w Andrychowie zebrał 127,116 zł i jest to rekordowa kwota w historii działalności tego sztabu. W Andrychowie zorganizowano także akcję krwiodawstwa. Krew oddało 40 osób, udało się zebrać 18 l krwi.

Z kolei sztab WOŚP w Wadowicach zebrał 165,339 zł. Tu również padł rekord.

Wolontariusze WOŚP w Kętach zebrali 94,025 i również jest to rekordowa kwota.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

fasolio, 19.01.2019 01:01

Do aleocochodzi, Niech żyje PiS. cyt. "pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście sprasowani i obciążeni, a ja wam Damukojenie" ew Mateusza 11,28.

aleocochodzi, 18.01.2019 14:31

Przykre incydenty- ile ich było, sto, dwieście, a może tylko jeden? Na ogół chodzę- jak to rozumieć? W myśl hasła "róbta co chceta" to czasem idę jak mi się zachce. fasoli poszukaj sobie danych ile kosztuje służba zdrowia. Te drobne śrubki z tych zbiórek to jakiś promil tylko w celach lewackiej propagandy, no i oczywiscie niewysychające źródełko dla złotego melona i mrówek calych i ich ćwierci.

specnarz, 18.01.2019 11:44

Takie samo zwalczanie konkurencji jak w polityce. Ale puszki należało schować.

martynowski, 18.01.2019 10:13

ja tam jestem murem za kościelnym :)

yorg, 18.01.2019 08:56

do Tomasz Sylwia Tur jakby dziewczynki miały tace jak kościelny to mogły . Przeczytaj co sam napisałeś i skieruj to do kościelnego. Jak nie dla księży to wynocha tak.

fasolio, 18.01.2019 08:20

No niestety znów rządzi ksiądz pieniądz, bo co niby z wośp mają księża, ich stać na leczenie prywatnie no i nie mają dzieci ( niektórzy )... więc czarnego strata. Trochę przykro, że taki kościół mamy!?

Sprawiedliwosc, 17.01.2019 22:46

Wystarczyło na czas mszy schować puszki i nie było by problemu . Z jednej strony jest to incydent , a z drugiej może być to prowokacja ...