Po publikacji na mamNewsa.pl. Magazyn Ekspresu Reporterów w Targanicach

, MAGAZYN, Wiadomości, 19.12.2018 11:00, DK
Śladem naszych publikacji.
Po publikacji na mamNewsa.pl. Magazyn Ekspresu Reporterów w Targanicach

Po naszym materiale "W XXI wieku ludzie ciągle bez bieżącej wody. Poruszająca historia z Targanic" w którym opisaliśmy trudną sytuację mieszkańców Targanic, sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media. We wtorek (18.12) do Targanic przyjechała ekipa Magazynu Ekspresu Reporterów, jednego z najstarszych programów interwencyjnych w Polsce.

Sytuacja mieszkańców jest dramatyczna. Widoków na poprawę sytuacji wciąż brak. Pomimo powstania projektów budowy wodociągu, ich koszt okazał się zbyt wielki (na około 50 gospodarstw, to ponad 12 mln złotych) mieszkańcy są załamani. Wielu z nich jest już w słusznym wieku i nie są w stanie poradzić sobie z problemami codziennej egzystencji, bez przysłowiowej wody w kranie.

Woda pitna dostarczana jest w kanistrach przez straż miejską, oraz strażaków z ochotniczej straży pożarnej w Targanicach.

To oczywiście nie wystarcza. Żeby wyprać odzież, niektórzy muszą jeździć do Andrychowa czy nawet do Bielska-Białej. O prysznicu można zapomnieć, pozostaje „kąpiel” w misce wody.

Czy tak ma wyglądać życie w XXI wieku?Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 21.12.2018 07:13

Gdyby się wyprowadzili to działki za bezcen kupił by jakiś "przedsiębiorca" i po 5 latach by był wodociąg. Prawda jest taka że na całym globie obniża się poziom wód gruntowych. Poza tym wody ogólnie nie szanujemy i zużywamy jej coraz więcej. Kilkadziesiąt lat temu nikt nie miał pralki automatycznej, ludzie kąpali się najczęściej 1 raz w tygodniu a wychodek nie potrzebował spłukiwania. Wypadkowa powyższego powoduje że w wyżej położonych terenach wody zaczyna stopniowo brakować. Studnie głębinowe mogły by pomóc, pytanie tylko czy nie zrobimy sitka z warstw nieprzepuszczalnych ziemi i woda nie spłynie jeszcze głębiej.

idol, 19.12.2018 20:30

Co za mądrość płynie z poniższych wypowiedzi... A może nim coś napiszecie to najpierw się trzeba o danym rejonie czegoś dowiedzieć ? Domy stoją tam od ponad 100 lat jedne więcej inne mniej a wody nie ma już w domach przy głównej drodze ,czyli gdzie niżej tych ludzi przesiedlić? I gdzie 3 wsie chcecie upchną? A,i mam pytanie ,jak mieszka ktoś w bloku i jest z czymś problem to się od razu wyprowadza czy pisze pisma do spółdzielni i domaga się by spółdzielnia czyli włodarz spełnił potrzeby mieszkańców ? Może trzeba przyjechać i zobaczyć czemu ci ludzie walczą o to miejsce . Ja byłem i wcale się nie dziwię bo są to cudowne tereny ,aż żal że gmina nie widzi w tym miejscu możliwości jakie się tam kryją .

",,**,,", 19.12.2018 19:09

A co za idiota wprowadza sie do domu bez wody??????? Stac ich bylo budować się na zadupiu to niech sami sobie wybuduja wodociąg, tyle w tym temacie!!!!! !

barte, 19.12.2018 16:59

Może taniej będzie przeprowadzić tych ludzi gdzieś na dół niże wydawać tyle kasy na wodociąg?W gminie są ważniejsze inwestycje do wykonania dla większej ilości mieszkańców.