Płachta nadal niebezpieczna. Wątpliwa wizytówka centrum Andrychowa

, MAGAZYN, Wiadomości, 15.01.2019 14:35, WB/PG
Płachta miała służyć temu, aby budynek nie szpecił.
Płachta nadal niebezpieczna. Wątpliwa wizytówka centrum Andrychowa

Jakiś czas temu pisaliśmy o niebezpiecznej płachcie, która od wielu lat wisi na kamienicy przy ul. Rynek w centrum Andrychowa.

Podczas silnych wiatrów i opadów deszczu lub śniegu płachta, która ma zasłaniać obskurną ścianę kamienicy urywa się i powiewa, co może zagrażać przechodniom. Odrywają się także metalowe zaczepy, co również stwarza niebezpieczeństwo.

Przyszedł chyba czas ażeby dokładniej zabezpieczyć ściany tej kamienicy…

Kamienica ta jest własnością prywatną. Została sprzedana prywatnej osobie z Suchej Beskidzkiej jeszcze w czasach poprzedniego burmistrza Jana Pietrasa. Nowy właściciel chciał tam zrobić galerię handlową. Nadbudował budynek, potem prace zostały wstrzymane i od tej pory kamienicą jakby nikt się nie interesował.


Przypomnijmy, że w ubiegłym roku budynek obok kamienicy z płachtą został wyburzony przez gminę, a na środku postawiono rzeźbę (prezent od miasta partnerskiego Andrychowa).Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

............, 15.01.2019 19:12

Toszaszek przez kilka lat nie ruszył dupy by coś z tym zrobić.......

",,**,,", 15.01.2019 18:45

Budynek sie sypie,co na to straz miejska i radni??? Czy tam naprawde ktos musi zginąć od uderzenia cegłą by wreszcie ktoś ruszył dupe w tej sprawie?????

Nostradamus, 15.01.2019 15:59

Między tymi kamienicami wypadało by wybudować budynek który znowu połączy te dwie kamienice tak aby zachować ciągłość.