Z Żywca wyruszają trzy grupy pielgrzymów. Pierwsza grupa rozpoczęła pielgrzymowanie w piątek (23.08.) z Żywca przez Kocierz, Targanice, Andrychów aż do Wieprza na nocleg (w sumie 33 km).
Następnego dnia pielgrzymi przemkną przez Gierałtowice i Zator kierując się już w stronę miejscowości Bolęcin.
Trasa, którą podąża ta grupa omija zatłoczone drogi województwa śląskiego i poprowadzona jest przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W czasie drogi można podziwiać m.in. gotycki kościół (XIV w) i neogotycki zamek w Zatorze, ruiny zamku biskupów krakowskich na Lipowcu, skansen w Babicach, ruiny zamków w Ogrodzieńcu i Olsztynie, klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie (XVIII w).
Pielgrzymka Żywiecka na Jasną Górę dotrze w poniedziałek 29 sierpnia.
Brak komentarzy