Nabór do Związku Strzeleckiego w Andrychowie

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.10.2019 15:00, INFORMACJA PRASOWA
Nabór do Związku Strzeleckiego w Andrychowie
Na terenie Andrychowa Związek Strzelecki działa od 8 października 2016 r.

O co chodzi poniżej informacja prasowa w tej sprawie:

Czołem! Jesteśmy Jednostką Terenową Stowarzyszenia Posiadającą Osobowość Prawną o nazwie Związek Strzelecki Oddział Kraków im. Pierwszej Kompanii Kadrowej, zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym o numerze KRS 0000734337. Na terenie Andrychowa działamy od 8 października 2016 r. Natomiast jako Związek Strzelecki już od 1910 r.

Nasza Organizacja została założona przez Józefa Piłsudskiego we Lwowie. Z szeregów Związku Strzeleckiego wywodziło się wielu przyszłych generałów oraz znaczących osób w życiu publicznym II Rzeczypospolitej. W 1939 roku Związek Strzelecki był największą organizacją skupiająca młodzież, liczył ponad pięćset tysięcy członków. Okres po 1945 roku nie sprzyjał odrodzeniu się takim organizacjom jak Związek Strzelecki. Władze PRL-u nie zezwoliły na odtworzenie organizacji, która mogłaby stać się konkurencją dla partyjnych przybudówek w postaci stowarzyszeń młodzieżowych.


Związek Strzelecki narodził się ponownie w 1994 roku. Związek Strzelecki przygotowując Polaków do służby obywatelskiej, kieruje się w swojej działalności dobrem Państwa Polskiego, a jako organizacja z ducha i czynu apolityczna, służy tylko dobru Rzeczypospolitej Polskiej.

W naszych szeregach skupiamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Szkolimy się w następującym zakresie:
 • musztra,
 • bronioznawstwo,
 • terenoznawstwo,
 • pierwsza pomoc,
 • walka wręcz,
 • taktyka wojskowa (zielona, czarna, czerwona),
 • łączność,
 • SERE,
 • i w wielu, wielu innych.

Przyjdź, a zobaczysz! Integralnymi częściami systemu szkolenia są także zajęcia kształtujące sprawność fizyczną oraz wychowanie patriotyczne. Wszystkie te elementy rozwijają umiejętności w zakresie dyscypliny i działania w zespole. Zbiórki nie wymagają żadnych opłat.
Zapraszamy w nasze szeregi wszystkich od 10 roku życia! Każdy znajdzie u nas coś dla siebie!
Zbiórka naborowa odbędzie się już w tę sobotę (12 października 2019 r.). Rozpoczniemy o godzinie 9:00 przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Andrychowie (wejście od strony parkingu). Zakończenie zbiórki planujemy na godzinę 14:00. Prosimy dostosować ubiór do pogody. Zbiórka odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. W razie złej pogody cała zbiórka odbędzie się w ww. szkole.
W naszym Oddziale działają trzy pododdziały:
 • Orlęta – wiek 10-15 lat
 • Strzelcy – wiek 16-17 lat
 • Strzelcy – wiek 18+ (nowy pododdział do celów realizacji zadań z Ministerstwa Obrony Narodowej dokładniej z Biura do Spraw Proobronnych – Programu „Paszport 2019”)
Jak działamy?
Spotykamy się raz w tygodniu, w każdą sobotę. W zależności od grupy wiekowej zbiórki trwają:
- Od godziny 8:00 do godziny 12:00 (Orlęta – wiek 10-15 lat)
- Od godziny 8:00 do godziny 15:00 (Strzelcy – wiek 16-17 lat oraz Strzelcy – wiek 18+)
Jeśli nie masz możliwości dotrzeć na Pierwszą Zbiórkę Naborową to zapraszamy w każdą sobotę w ww. godzinach (z wyjątkiem 19 października 2019 roku).
W razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 881-391-066 pchor. ZS mgr inż. Mateusz WAŁĘKA

Więcej informacji na temat Związku Strzeleckiego znajdą państwo na stronie: http://www.zwiazek-strzelecki.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/Zwiazek.Strzelecki.Oddzial.Krakow/
Ze strzeleckim pozdrowieniem
Komendant Związku Strzeleckiego Oddziału Kraków im. Pierwszej Kompanii Kadrowej
pchor. ZS mgr inż. Mateusz WAŁĘKA Tel. 881-391-066


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy