Na tropie wilka. Drapieżnika widziano w Boże Narodzenie

, MAGAZYN, Wiadomości, 27.12.2018 17:15, PG

Nasza Czytelniczka Sabina w spotkała w Rzykach wilka.

Na tropie wilka. Drapieżnika widziano w Boże Narodzenie

W pobliżu jednego z domów wczasowych w Rzykach Jagódkach we wtorek (25.12.) pojawił się wilk. Spotkali go nasi Czytelnicy. Wilk był bardzo duży – relacjonuje nam Pani Sabina. Poniżej zdjęcia śladów drapieżnika jakie udało się zrobić naszej Czytelniczce.

W listopadzie tego roku wilki były też spotykane w Sułkowicach Środkowych. Odnotowano także kilka zgłoszeń na terenie Nadleśnictwa Sucha Beskidzka, gdzie wilki zaatakowały owce.

Jak potwierdzają leśnicy - wilk jednak nie jest groźny dla człowieka. W Polsce od 1998 roku wilk jest gatunkiem ściśle chronionym, dlatego nie może być obiektem polowań myśliwych.

Dla bezpieczeństwa należy unikać chodzenia do lasu, a jeśli już to trzeba trzymać się utartych szlaków. Nie wolno zapuszczać się głęboko w las - Jeśli będziemy zachowywać się spokojnie i chodzić utartymi szlakami to raczej nic nam nie grozi. – mówił nam Jerzy Potocki z Nadleśnictwa Andrychów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy