Mimo zimy trwa budowa basenu krytego. Tak to teraz wygląda wewnątrz obiektu

Region, Andrychów, MAGAZYN, Wiadomości, 11.01.2019 16:05, PG
Na wakacje basen ma być gotowy.
Mimo zimy trwa budowa basenu krytego. Tak to teraz wygląda wewnątrz obiektu

Kryty basen przy ul. Włókniarzy w Andrychowie to jedna ze sztandarowych inwestycji urzędującego już trzecią kadencję burmistrza Tomasza Żaka.

Budowa rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku a ma zakończyć się w tegoroczne wakacje. Inwestycja ta ma tyle zwolenników, co przeciwników. Niektórzy samorządowcy popierają budowę basenu, ale nie w tym miejscu (tereny podmokłe), i nie za tak wysokie koszty.

Budowa basenu wraz z ruchomym dnem (na co ogłoszono dodatkowy przetarg) kosztuje ponad 28 mln zł, a przypomnijmy początkowo w magistracie szacowano budowę na ok. 15 mln zł.

Niecka basenu ma mieć 25 metrów długości, z sześcioma torami na całą długość oraz dwoma krótszymi 15-metrowymi. Do tego powstanie brodzik ze zjeżdżalnią. Dodatkowo pływalnia zostanie wyposażona w jacuzzi i saunę. Będzie też siłownia i sala fitness.


foto: wydział turystyki, sportu i kultury UM

A tak docelowo ma wyglądać andrychowski basen.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 12.01.2019 12:30

"Na wakacje basen ma być gotowy." - To znaczy że na wakacje pod jakimś pretekstem można zamknąć kryty a zimą zrobić na nim lodowisko?

",,**,,", 12.01.2019 11:12

[email protected] napisalam jasno Kobielus byl przeciwko budowie basenu oraz glosowal przeciwko remontom Metalowców Wlokniarzy i Lenartowicza. Byl przeciwko budowie dróg chodnikow parkingow i sciezek rowerowych. Popatrz jak glosowal a potem komentuj. Najlepszy byl moment jak obiecal darmowe wejsciowki na basen, a glosowal przeciwko budowie wspomnianego basenu. Glupota jest bezcenna.

Keson, 12.01.2019 04:45

Czy sobie wykopie dziure i zaleje woda musze miec pozwolenie

`, 11.01.2019 20:37

"przcież taki " kurdupel" to by się tam utopił" ...... Widać Psikuta że znasz to z własnego doświadczenia i cierpisz teraz na niedotlenienie mózgu :-0 ............... OOOOOOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

`, 11.01.2019 20:35

"Po co pan tak kłamie" ........... Psikuta to taki typowy wyborca Totalnych więc kłamać musi :-0

madzia, 11.01.2019 18:45

Po co pan tak kłamie. Pan Kobielusa był za inwestycjami a przeciw "zbytkom" np. wielkim nagrodom ekipy pana Żaka - wiele razy to tłumaczył. Zamiast tylu kłamstw i jadu szukalibyście porozumienia. Ale nie, lepiej obrażać pana Kobielusa i innych. Zakolandio wstyd.

",,**,,", 11.01.2019 18:00

I pomyslec ze Kobielus byl przeciwko budowie basenu i przeciwko remontom Wlokniarzy Metalowcow Lenartowicza. Wstyd Kobielusie.

kukus, 11.01.2019 17:52

Nie będę musiał jeździć do Kęt wszystko będzie na miejscu jeszcze galeria i finito.

stan, 11.01.2019 17:22

A nie dodałem jeszcze Niemczyka zawołania : ................. OOOOOOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

stan, 11.01.2019 17:19

Niemczyk ? , w takim dużym basenie ? - przcież taki " kurdupel" to by się tam utopił !!!

barte, 11.01.2019 17:17

Ale skąd to możesz to wiedzieć skoro ty jesteś Kudowy i w dodatku grasz w szachy

barte, 11.01.2019 17:16

Roberciku z dołu po to gmina buduje basen że dzieci z naszej gminy potrafiły pływać i miały zajęcia wfu na basenie i dzięki temu lepiej się rozwijały

barte, 11.01.2019 17:09

hahaha a pewno będzie pierwszym który będzie d.....ę moczył w tym basenie

`, 11.01.2019 16:38

"kosztuje ponad 28 mln zł, a przypomnijmy początkowo w magistracie szacowano budowę na ok. 15 mln zł." ............... "Brawo brawo :-) dobra robota !" ................. OOOOOOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

sportowiec, 11.01.2019 16:18

Brawo brawo :-) dobra robota !