Kostka granitowa przechodzi do historii. Będzie asfalt

, MAGAZYN, Wiadomości, 26.08.2019 11:15, PG
Kostka granitowa przechodzi do historii. Będzie asfalt

Od kilki lat mieszkańcy ul. Starowiejskiej w Andrychowie domagali się usunięcia progu zwalniającego wykonanego z kostki granitowej. Problem polegał na tym, że gdy po kostce tej przejeżdżały samochody nie bacząc na ograniczenie prędkości, w domach nawet nie dało się rozmawiać z powodu hałasu. Dochodziło nawet do pęknięć tynku i do rozbitych szklanek.

Przy tej ulicy, zaraz obok felernego progu, mieści się także przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek. Siostry poparły mieszkańców. Napisano petycje w tej sprawie do starostwa powiatowego i do gminy ale dopiero w tym roku udało się to załatwić.


- Kostka miał służyć spowolnieniu ruchu na tym odcinku, ale były zbyt duże szumy i drgania, spowodowane dużym ruchem samochodów w tym miejscu, na co skarżyli się okoliczni mieszkańcy. Dlatego kostka jest w tej chwili likwidowana - mówi Daniel Mastek z wydziału dróg wadowickiego Starostwa Powiatowego.


Na miejscu pracuje już ekipa, która zrywa kostkę i położy asfalt.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

miastoandrychow, 26.08.2019 18:48

Budowa dróg z kostki, jak w centrum czy przy basenie to poroniony pomysł, hałas, drgania i stukania. A te przejścia dla pieszych z kostki brukowej koło Urzędu Miejskiego, to już szczyt głupoty i braku wyobraźni. Przejść tych nie widzą ani piesi ani kierowcy ! Ciekawe czy przepisy prawa na to pozwalają ?

",,**,,", 26.08.2019 16:46

Tą kostkę wymyślił ten sam idiota i debil co wymyślił to śmieszne rondo mini na Wlokniarzy!!!!!!!!!

",,**,,", 26.08.2019 16:43

[email protected] dalej szczeka,gdzie??? W du...pie!!!!!!!!!! Zapytaj kobielusa gdzie lokalne drogi, gdzie zlobki, gdzie domy seniora, gdzie całodobowa opieka zdrowotna....gdzie jest i czemu unika głosowań?????

Jepetto, 26.08.2019 13:23

Nie dało się przewidzieć w fazie projektowania... Kto za to zapłaci?

budyn77, 26.08.2019 11:34

Gdzie obwodnice wójcie Zak?!