Konflikt w Roczynach. Sołtys zaprasza na spotkanie [VIDEO, AKTUALIZACJA]

Andrychów, MAGAZYN, Wiadomości, 19.09.2017 15:00, PG
Problem dotyczy jednej z rodzin mieszkających w Roczynach k. Andrychowa.
Konflikt w Roczynach. Sołtys zaprasza na spotkanie [VIDEO, AKTUALIZACJA]

Podczas kiedy remontowana była ulica Zarzeczna w Roczynach państwa Jana i Marii Kierpiec nie było w miejscu ich stałego zamieszkania. Było to w roku 2015. Teraz gdy powrócili do swojego domu okazuje się, że gdy tylko przyjdą ulewne deszcze ich dom zalewa woda. A to z powodu bardzo głębokich rowów, które zostały wykonane w trakcie modernizacji drogi. Jak twierdzi pan Jan, wcześniej rowów nie było i wszystko było w porządku.

 

Pan Jan sprawę zgłaszał sołtysowi, gminie i starostwu. Wszyscy umywają ręce, twierdząc  że remont został wykonany jak należy. Sołtys Roczyn Władysław Żydek zaznacza, że rowy były tam już 40 lat temu.

 

Kto ma rację? Zobaczcie materiał.

 

 

AKTUALIZACJA 19.09.2017

Po kilku dniach sołtys Roczyn wydał specjalny komunikat:

W związku z konfliktem dotyczącym ul. Zarzecznej w Roczynach sołtys Roczyn Władysław Żydek z przyjemnością spotka się na miejscu ze wszystkimi dyskutantami, którzy tak ochoczo komentują artykuł na portalu mamNewsa.pl, by sami mogli zobaczyć jak to faktycznie wygląda.

Numer telefonu do sołtysa w celu umówienia spotkania: 668 405 658

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

star.pol.cat, 20.09.2017 14:49

Teraz sołtys chce się spotykać? A gdzie Pan był wcześniej gdy P.Kierpiec intetweniowali w tej sprawie ? Przecież sam Pan zabronił im by się z Panem w tej sprawie kontaktowali. A teraz co chce Pan pod ich domem burdy robić? Miał Pan czas 2 lata by tam osobiście przyjść i zobaczyć jak jest. Teraz jak hejt się nad Panem zebrał to chce Pan spotkań ? Tak jak twierdzę jest Pan niepoważnym człowiekiem. Zna Pan dobrze tą rodzinę nie raz tam Pan był w gości a teraz zachowuje się Pan jak burak. Człowieku trochę honoru umów się z nimi i porozmawiaj jak przystało na sołtysa jak można tą sprawę rozwiązać a nie brnij jeszcze głębiej w to bagno.

specnarz, 20.09.2017 10:00

Panie Zbigniewie, dziękuję za podjęcie tematu. Tymczasowo można by ją podratować zbierając w niektórych miejscach nadmiar pobocza i formując spad do rowu - wystarczy mała koparka i samochód na kilka godzin. Na tej, jak i na wielu innych drogach w naszej gminie największe spustoszenie robi woda. Brak lub nieprawidłowo wykonane odwodnienia mocno przyczyniają się do wypłukiwania poboczy oraz zmniejszania właściwości wytrzymałościowych podłoża. Nawet glina potrafi być twarda jak kamień pod warunkiem że jest sucha ale gdy ja namoczymy popłynie jak ciepły budyń. Proszę tutaj o pochylenie się nad tematem przez osoby pełniące jakiekolwiek funkcje publiczne. I jeszcze apel do wszystkich mieszkańców. Jeżeli widzicie że woda zamiast wpływać do rowu zasuwa poboczem to weźcie do ręki łopatę i przekierujcie wodę w odpowiednie miejsce - to dla naszego wspólnego dobra.

zbyszek65, 20.09.2017 08:09

@specnarz Witam, te ażury ułożono kilkanaście dobrych lat temu. Ulica Zagórnicka to gminna droga, bardzo ruchliwa, doskonały skrót do wszystkich południowych miejscowości w Gminie. Zniszczona. Przewidziana do przebudowy na następną kadencję. To dość poważna instytucja. No i jak mi zarzucają ,,zwolennicy"-przebiega koło mojego domu. Czy zdążę coś z nią zrobić....?? Znowu batalia- drugie Roczyny?? Ale spróbujemy.

specnarz, 20.09.2017 06:26

@zbyszek65 Panie Zbigniewie, szanuję Pana za otwartość i za to że otwarcie podpisuje się Pan pod swoimi wypowiedziami. Korzystając z okazji chciałbym zadać Panu pytanie o podobnej tematyce. W Inwałdzie na ul. Zagórnickiej, powyżej Pańskiego domu kilka lat temu zostały w rowach ułożone ażury. Orientuje się Pan kto nadzorował te prace i dlaczego od początku zostały źle wykonane? Chodzi o to iż woda nie ma się jak dostać do rowu ponieważ ażury wystają a do tego pobocze jest na wyższym poziomie niż asfalt. Zdaje się iż jest to droga powiatowa.

prawda, 19.09.2017 20:14

Ktos pod tym logingiem Stary to jest glupkiem jakich malo mam nadzieje debi....ze tobie cala chalpe zaleje i ciekawe czy sie tak bedziesz cieszyl.A siltys to niech sie chwyci za lopate i naprawi to co soieprzyl a nie spotykac sie. Jak sie chcieli z nim spotykac to mial to gdzues.mam nadzieje ze telewizja sie tym zinteresuje i ujawni wkoncy te machloje i pokaze co to za soltys niech sie lepiej ten soltys pogodzi ze swoim bliskim sasiadem .

Zibi33, 19.09.2017 18:41

Cytując byłego premiera tego co to uciekł do Brukseli "ja wam sołtysa nie wybierałem"

tomekx, 19.09.2017 15:37

Najlepiej i najprościej wszystko krytykować

specnarz, 19.09.2017 10:43

@Stary Sęk w tym żeby naprawiać nie szkodząc innym. Jeżeli coś jest źle wykonane to należy to wykonawca powinien to naprawić w ramach udzielonej gwarancji. Gorzej jeżeli błędy popełnia urzędnicy - wtedy już duuuużo gorzej coś zdziałać bo te stanowiska zwyczajowo nie podlegają wyciąganiu konsekwencji. Jeżeli jest spad w odwrotna stronę to da się to sprawdzić.

ulli, 19.09.2017 09:58

Panie "Stary". Czy się to Panu podoba czy nie, Każdy ma prawo do wypowiedzi, a tym bardziej każdy ma prawo do walki o swoje prawa na ziemi. Natomiast nie ma prawa nikt obrażać i szykanować drugiej osoby. Myśli Pan, że ukrywając się pod nickiem STARY, jest Pan anonimowy. Ewidentnie doszło do naruszenia prawa i powinny być wyciągnięte konsekwencje. Jeżeli nikt z urzędników nie reaguje to jedynym wyjściem z tej sytuacji jest nagłaśnianie sprawy. Zgłaszający sprawę to uczciwi, starsi ludzie, którym należy się szacunek i pomoc !!! Pozdrawiam serdecznie Pana pod nickiem Stary.

Stary, 19.09.2017 09:12

Tyle lat ludzie narzekali,że droga przedwojenna, a jak już zrobili to znalazł się taki jeden co wielce pokrzywdzony.. Dla takich komuchów i byłych milicjantów powinnien być zakaz wypowiadania się publicznie!

star.pol.cat, 18.09.2017 15:35

Sołtys milczy a w tym momencie zaczyna się deszczowy sezon i znów ludzi zalewa czy ktoś się tym w końcu zainteresuje ?

star.pol.cat, 18.09.2017 15:26

A niby dla czego mamy przestać o tej sprawie mówić? Sorry ale o tym co jest źle się mówi a nie zamiata pod dywan tak naprawdę takich spraw jest wiele ale nie wychodzą na światło dzienne. Każdy ma prawo walczyć o swoje koniec i kropka. Jest tu kategorycznie złe postępowanie soltysa powinien w tej sprawie pomóc a ma wszystko gdzieś i w dodatku zakazał Marii i Janowi Kierpiec do siebie dzwonić tak nie powinien postępować.

stan, 18.09.2017 12:53

Dajcie sobie już spokój z tą drogą !!!. Czytając te wasze wpisy na tym forum , to można dojść do wniosku że Roczyny zeszły na "psy". Kiedyś miały v-ce premierów, ministrów i generałów, a teraz sołtysa niedorajdę i niekumatego proboszcza któremu anonimowi osobnicy stawiają pod Kościołem jakieś czarne kamienie. Notabene pod Kościołem, który z tak wielkim poświęceniem w czasach komunistycznego zniewolenia wybudowała społeczność Roczyńska .

specnarz, 18.09.2017 11:16

Przy Podgórskiej to jest mistrzostwo świata. Od góry około 100m płynie woda korytkami po czym dolny odcinek korytek został zaasfaltowany, nadsypany i zamaskowany ażurami. Woda nagle nie ma się gdzie podziać i płynie drogą. Trafia na skrzyżowanie i z rozpędu przepływa na druga stronę drogi gdzie wypłukuje pobocze. Chodzi o skrzyżowanie Podgórskiej z nowo remontowaną drogą w stronę działek.

star.pol.cat, 18.09.2017 09:01

Jeżeli chcecie zobaczyć jak zalewana jest posesja możecie zobaczyć filmiki na stronie Facebook mamnewsa. Pomimo tego reportażu wciąż sołtys się nie oddzywa. Jan i Maria Kierpiec dość się nachodzili teraz kolej drugiej strony. Niech się sołtys uderzy w pierś że nie jest tu tak jak być powinno. Każdy może popełnić błąd ale przyznać się do niego nie jest ujmą, ujmą jest uparcie twierdzić że czarne to białe.

tipacz, 18.09.2017 08:35

Ani sołtysa ani gościa co go zalewa nie znam. Jedyne co mogę napisać to to, że przepustu pod drogą nie było napewno jakieś 10-13 lat temu. Woda spływała ta boczna droga w kierunku rzeki. Jaka firma remontowała Zarzeczną? Jeśli firma Pana Fryca to wcale się nie dziwię... Na ul. Podgorskiej w Andrychowie ta firma podczas remontu zasypała korytka wzdloz drogi...

eco2, 17.09.2017 20:58

Witam, Żeby być uczciwym trzeba napisać że woda z rowu zawsze szła w kierunku rzeki i niewiadomo po co był robiony ten przepust drogi??? Bez niego byłoby taniej i bez problemu. Niby proste i oczywiste a jednak jest inaczej. Oby sprawę udało się pozytywnie rozwiazac

martinez, 17.09.2017 20:57

"Następnie udaliśmy się osobiście do P. Burmistrza T. Żaka, który obiecał nam wysłanie komisji, która miałaby za zadanie wszystko dokładnie wyjaśnić. Czekaliśmy ponad rok, niestety nasze zaufanie nie doczekało się efektu. Nikt się z nami nie skontaktował, nie uzyskaliśmy jakiejkolwiek pomocy." No żeby zawracać burmistrzowi głowę swoimi problemami? to nie wiecie że on jest od brania pensji, rozdawania uśmiechów i składania co rusz nowych obietnic na antenie coraz to bardziej dofinansowywanego tzw. radia żakowskiego?

martinez, 17.09.2017 20:55

Obawiam się że abcabc jest dowodem na samozachwyt obecnej władzy. Żadna ważna obietnica nie spełniona (strefa na papierze, pogotowia nie ma, za chwile opieki całodobowej nie będzie, korki jak były - tak są, basen - sami urzędnicy mówią że przed wyborami nie wyrobią się etc etc). Ale kasa leci, uśmiechy rozdane, propaganda kręci się i nią nie żałują kasy. Tak więc problemy zwykłych ludzi - a fuj, żeby zawracać głowę takimi rzeczami zadowolonej z siebie władzy?

star.pol.cat, 17.09.2017 20:44

Abcabc więc ja tobie życzę by ci tak zależało posesję jak P. Kierpiec może wówczas zmienisz zdanie. Sołtys Zagórnika też o zakrywaniu okien i całej tej sprawie mówił że TO PASZTECIK . Dla kogoś to nic wielkiego dla innych bardzo poważna sprawa.

jerzymarchewka, 17.09.2017 20:02

I jeszcze jedno. Piszesz setki inwestycji . Wymień chociaż dziesięć ale istotnych.

jerzymarchewka, 17.09.2017 20:00

Abucu. Pisze się przesłania a nie przysłania.Jak taka [ciach!] "przysłania " to co będzie jak wyjdą grubsze rzeczy pajacyku?

cath, 17.09.2017 19:59

Nie całkiem bo takie dla jednych błahostki dla innych sprawy priorytetowe.W końcu z takich błahych spraw składa sie nasze życie.

abcabc, 17.09.2017 19:51

ta drobna sprawa przysłania obraz gminy Andrychów w której realizowane są setki potrzebnych mieszkańcom inwestycji jak zwykle szukanie afery na siłę

jerzymarchewka, 17.09.2017 15:10

Stan. Niemożliwe. Zgadzam się z tobą. Przestałeś grilować i od razu lepiej.

stan, 17.09.2017 15:00

Jak się słucha tego pana Żydka , to On mówi tak nielogicznie jakby naprawdę był jakiś "potłuczony ". Trudno się dziwić. że przy takim sołtysie dochodzi we wsi do konfliktów nawet z błahych powodów, przecież jak widać choćby z tego reportażu jest to osoba absolutnie pozbawiana cech przywódczych ,to taka wiejska " [ciach!]", może byłby z niego np.dobry kościelny ale nie sołtys. Ale przecież drodzy Roczynianie sami żeście sobie Go wybrali - widocznie na takiego zasługujecie !!!

walet, 17.09.2017 13:54

@ulli, sprawę należy zgłosić do nadzoru budowlanego, a brak zgody właścicieli na budowę rowów na ich posesji do prokuratury (art. 193 kk)

gregory, 17.09.2017 12:08

sołtys Inwałdu jaki to jego kolega z Roczyn wspaniały, jak pomoże. I do tego niech mieszkańcy idą do urzędu, na pewno pomogą. Mieszkańcy: sołtys Roczyn zabronił im dzwonić, do urzędów (miasta i starostwa pisali), a Żak? Zak zachował się tak: "Następnie udaliśmy się osobiście do P. Burmistrza T. Żaka, który obiecał nam wysłanie komisji, która miałaby za zadanie wszystko dokładnie wyjaśnić. Czekaliśmy ponad rok, niestety nasze zaufanie nie doczekało się efektu. Nikt się z nami nie skontaktował, nie uzyskaliśmy jakiejkolwiek pomocy." Sołtys Inwałdu dyplomata bo rzecz dotyczy kolegi i burmistrza: "znane mi są perturbacje w sprawach prawnych, wodno-kanalizacyjnych, geodezyjnych" A jakież to perturbacje? ten z Roczyn według słów mieszkańców zabronił telefonować a Żak za przeproszeniem olał temat.

zbyszek65, 17.09.2017 11:45

Dziękuję Państwu za informacje, znane mi są perturbacje w sprawach prawnych, wodno-kanalizacyjnych, geodezyjnych. To samo mamy u nas. Wiele wydawałoby się prostych spraw, czasami jest nie do przejścia. Życzę pomyślnego dla Państwa rozwiązania. Mnie również w najbliższych latach czeka batalia przy przebudowie ulicy przez centrum wsi. Będzie trudno, ale jeśli się za to nie zabierzemy, nikt tego za nas nie zrobi. Pozdrawiam.

ulli, 17.09.2017 10:36

Szanowny Panie Sołtysie, radny RM - Zbyszku Rzadek, bardzo dziękuję za udzielenie informacji. W odniesieniu do Pana wypowiedzi oświadczamy, iż na początku budowy rowów, kilka razy dzwoniliśmy do P. Sołtysa W. Żydka. Prosiliśmy o interwencję i zmianę nowo wybudowanego przepustu, w celu odnowienia starego przepustu - starego biegu wody. Prosili o to także P. Sołtysa, nasi sąsiedzi. Niestety P. Żydek powiadomił nas, że wszystko jest w porządku, zabronił nam telefonowania do niego. Tym sam zablokował drogę jakiegokolwiek polubownego, ludzkiego rozwiązania sprawy. W tej sytuacji byliśmy zmuszeni napisać dwa pisma do Urzędu Miejskiego w Andrychowie oraz kolejne dwa pisma do Starostwa w Wadowicach. Sprawa została zbagatelizowana i umorzona, bez przeprowadzenia konkretnego postępowania ( w tym sprawdzenia, dlaczego nie ma zezwolenia wodno-prawnego, pomiarów geodezyjnych, zgody właścicieli na budowę rowów na terenie działki, brak przesłuchania świadków). Następnie udaliśmy się osobiście do P. Burmistrza T. Żaka, który obiecał nam wysłanie komisji, która miałaby za zadanie wszystko dokładnie wyjaśnić. Czekaliśmy ponad rok, niestety nasze zaufanie nie doczekało się efektu. Nikt się z nami nie skontaktował, nie uzyskaliśmy jakiejkolwiek pomocy. W taki oto sposób poznaliśmy pracę i kompetencje Wszystkich władnych do podejmowania decyzji. :( :( Jak ugodowo można taką sprawę załatwić, skoro nie ma reakcji i jesteśmy w taki sposób traktowani ?? Z Poważaniem Jan, Maria Kierpiec

star.pol.cat, 17.09.2017 10:09

Zbyszek65 to nie jest tak że P. Kierpiec nie próbowali rozmawiać ze sołtysem. Próbowali ta sprawę załatwić ale wszyscy ręce używają do tego stopnia że Pan Żydek już z nimi w tej sprawie nie chce rozmawiać. Jak może sołtys w ten sposób się zachowywać. Bezspornie jest to że te rowy bez pomiarów zrobiono pod ich nieobecność. Teraz nikt do błędu nie chce się przyznać. Ja wiem jak tam wygląda po deszczu jak woda strumieniem leje się po podjeździe i płynie tuż przed wejściem do domu. Nikt w tym nie widzi problemu. A sołtys jeszcze zamiast mówić i z tego się tłumaczyć wyskakuje o jakiś chwastach. Możecie się tam przejechać i zobaczyć że jest tam wszystko wykoszone to typowe odwracanie kota ogonem. Ciekawe jak się będzie tłumaczył jak sprawa trafi do sądu i będą powołani biegli który sprawdza tą fuszerke. P.Kierpiec zaraz po budowie tegobrowu zglaszali nieprawidłowości alectego nikt nie chciał sluchać. Jest jeszcze czas naprawy szkody ale jak widac soltys nue ma woli donpidjecia rozmiwy w tej sorawie. Wiec jak mozna go nie krytykować. A jeśli chodzi o Zagórnik to że się tam uspokoiło wcale nie jest to zasługa soltysa tylko samychmych mieszkańców on nie zrobił nic w tej sprawie. Zasłonili okna były przez 4 lata gdzie w tym czasie był sołtys?

Starybrat, 17.09.2017 09:56

@zbyszek65, jak coś się ma obronić, to obroni się bez propagandy sukcesu.

zbyszek65, 17.09.2017 09:25

Szanowni Państwo, tak się składa, że znam Pana Sołtysa Żydka, jesteśmy sołtysami, radnymi RM.Trzeci rok pełnię funkcję sołtysa Inwałdu i jestem pod wrażeniem jak Pan Władek dba o sprawy Roczyn w Urzędzie. Bardzo dobrze się układa także nasza współpraca między sołectwami. Zawsze się dogadujemy w sprawie firm pracujących w naszych wioskach, jeśli coś potrzebne w Roczynach, a mam w Inwałdzie i odwrotnie chętnie się wspomagamy. Większość z Mieszkańców nie wie, ile trudu kosztuje nas , sołtysów załatwienie inwestycji dla naszych Sołectw. Jak napisał kolega z Rzyk często ktoś jest niezadowolony. Konflikty w większości da się rozwiązać spokojnie. Pamiętacie Zagórnik i zasłonięte okna, wielkie zmartwienie naszego nieżyjącego Kolegi Romka? Panu Kierpcowi proponuję jeszcze raz poruszyć sprawę bezpośrednio w Urzędzie. Jeśli jest zagrożona posesjs, trzeba to naprawić. Sołtys napewno pomoże. W imieniu swoim i moich Koleżanek i Kolegów Sołtysów proszę, poznajcie naszą pracę i kompetencje, rozmawiajcie z nami, pomagajcie, chętnie skorzystamy z Waszych rad i dobrych pomysłów. A przy wyborach zrobicie to, co dla Was najlepsze. Pozdrawiam Mieszkańców Gminy Andrychów, spokojnego życia, samych sukcesów. Sołtys Inwałdu, radny RM - Zbyszek Rzadek.

BRUNECIK, 17.09.2017 06:38

A cóż tak tutaj teraz nick "abcabc" milczy w tej sytuacji??? Przecież wiemy kto się pod tym nickiem kryje bo już dość krytycznych komentarzy tu ludzie na niego wylali!!! On tylko w komentarzach chwali poczynania włodarzy Andrychowa bo siedzi tam u żłobu!!!

cath, 16.09.2017 22:03

To jak jest taki zły to czemu Roczyny tak sie zmieniają.Z tego co widzę i słyszę wieś ma coraz więcej mieszkańców.No i jak wszędzie sa przysłowiowe Pawlaki i Kargule.Ci,których znam mieszkańcy Roczyn sa z niego zadowoleni,podobnie zreszta jak z proboszcza(chociaż tegorocznej Niedzieli Palmowej)długo nie zapomną.Podobnie Sułkowice.

zbyszek50, 16.09.2017 21:07

oj ,ludzie,posłuchajcie lepiej dobrej muzyki!!!!!!,

Rzycan, 16.09.2017 20:58

PRAWDA jak dupa ,każdy na swoją ... a gość jest konfliktowy, szuka rozgłosu.

prawda, 16.09.2017 20:45

Kto wybral takiego beznadziejnego soltysa zamiast dbac o dobro swoich mieszkancow pomagac im i wspierac to ma ich szeroko i gleboko w d.........widac ze to tylko dla kasy objal to stanowisko.podobno ten czlowiek ponoc jest radnym wstyd na cala gmine, a tak pozatym to jak gmina mogla wykonac remont drogi i robic rowy bez zadnego wytyczenia drogi tylko tak na pale jak im pasowalo to jest niedopuszczalne zrobili samowolke powinny byc za to ukarane osoby odpowiedzialne za to .Proponuje sie tam przejechac i zobaczyc ta zrobiona fuszerke , w rowie jest drzewo duzej srednicy a oni jaka mijanke tego drzewa zrobili to jest paranoja warte zobaczenia mozna sie przy tym usmiac .Jak mozna tak zrobic zeby utrudniac zycie ludziom i zalewac ich posesje.Warto o tym mowic i zrobic z tym porzadek bo jak tak podchodza do tego urzednicy ze maja obywatela gdzies to jest paranoja wynika z tego ze oni moga kazdego czlowieka tak potraktowac i to moze byc za chwile kazdy z nas.

TakaJa, 16.09.2017 19:41

Ten sołtys to jakaś pomyłka... Kto na niego zagłosował? Nawet wypowiedzieć się porządnie nie potrafi.. Jak taka osoba może reprezentować Waszą wieś. Radze na przyszłych wyborach dobrze się zastanowić na kogo zagłosować. Sołtys musi patrzeć na dobro ludzi,a nie dbać tylko o swoje stanowisko. Państwu Janowi i Marii życzymy powodzenia w tym sporze.

Starybrat, 16.09.2017 15:37

Ktoś tego sołtysa wybrał- niedługo wybory. Widać dla niektórych społeczeństwo to przecież jedynie przypadkowi obywatele.

ulli, 16.09.2017 15:19

Potwierdzeniem faktu, iż rowów nie było są mapy satelitarne, zdjęcia, świadkowie - mieszkańcy zamieszkujący posesje od kilkudziesięciu lat. To samo dotyczy zalewania, są wykonane zdjęcia, świadkowie. Jak można tak zniekształcać ewidentną prawdę???

ulli, 16.09.2017 15:10

Dwa przepusty oraz rów obok posesji P. Kierpców zostały wykonane jako nowe, bez zezwolenia wodno-prawnego. Sołtys wypowiada się, że ten rów wykonano w odległości 1 m od ogrodzenia. Natomiast rów jest wykonany na działce p. Kierpiec w odl. 50 cm od ogrodzenia, nie w pasie drogowym. W pierwszej fazie na posesji p.Kierpca wykonano rów głębokości ok. 1 m. Na skutek złożonej skargi do Starostwa w Wadowicach zasypano rów żwirem do połowy, a następnie usytuowano tam korytka. Przy przepuście spad rowu jest odwrotny do kierunku spadu wody. Woda dostaje się pod korytka do żwiru i zalewa niżej położoną posesję. Sołtys mówi nieprawdę odnośnie przepustu obok p.Kukuły w kierunku rzeki. Prawdą jest, że można tam było spokojnie przeprowadzić rowy w kierunku rzeki ( na co godzili się właściciele). Nie ma znaczenia żadna kładka na rzece, ponieważ woda tam płynęła przez setki lat i było wszystko w porządku. Nieprawdą też jest że droga w kierunku rzeki obok posesji Kukuły jest niczyja, ponieważ jest ona oznaczona numerem i zarejestrowana jako droga gminna. Nie ma także potrzeby instalowania wymyślnych kolektorów. Pytanie zasadnicze dlaczego rów został wykonany bez zezwolenia na działce p. Kierpiec, bez jakichkolwiek geodezyjnych pomiarów i bez zgody właścicieli? Panie Sołtysie ludziom trzeba pomagać.

cath, 16.09.2017 14:12

Problemem jest czy rów był wcześniej.Czy rzeczywiście został ileś lat temu zasypany a teraz go odtworzono.Woda którędys musiała spływać prze lata,i pewnie zalewała kogoś innego posesje.Ciekawe czy gdyby nie spłycono rowu na zadanie p.Kierpca byłyby podtopienia.

Rzycan, 16.09.2017 12:55

Brawo Panie Sołtysie , ludzie są tak roszczeniowi że szok ,zrobisz to źle nie zrobisz to źle. Takich problemów w Rzykach jest z 300 ,samowolne przekopy foski i fosy , z lat popuszczana woda jak komu popadło, przekopy przy zjazdach nieraz suche w życiu wody nie widziały bo woda leci jak chce foska po działkach, niejednego zalewa, bo rzeczywiście nieraz źle są rozwiązane przekopy i przejazdy ale trzeba sobie radzić i szukać rozwiązania a nie szukać sensacji. Drogi Panie uderz się Pan w pierś ,bo budzi się pan po 2 latach gdzie w tamtym roku były prawdziwe podtopienia a Pan jakoś nie widział problemu. Miał Pan głęboką fosę porządną napisał Pan skargę, o co ? Zastanów się Panie!

jerzymarchewka, 16.09.2017 12:45

A tymczasem gdzieś w okolicy. Cytat z portalu Wadowice 24"Purchawka olbrzymia w ogródku burmistrza Andrychowa". Woda sie leje , władek wode leje , mieszkańcy wkurzeni a w ogródku u zdziska spokojnie rośnie purchawka. Ciekaw jestem co napisze abuc.

Jamrose, 16.09.2017 12:07

Wystarczy odwiedzić google street view żeby się dowiedzieć, że właściciel posesji mówi prawdę. Spartaczyli projekt remontu drogi - teraz nie ma winnego.

barte, 16.09.2017 11:55

Na weekend polecam najnowszy odcinek ucha Prezesa Tak jest w Polsce youtube.com/watch?v=yh6DPJX4NfE

jerzymarchewka, 16.09.2017 11:20

Ej sołtys . Lat przybywa , a szarych komórek niestety odwrotnie. Weź facet czasem spójrz w lustro i popatrz. Co tam widzisz? Wiejskiego chłopka udającego yntelygenta? Ja też.