reklama
reklama

Jak wybrać komputer do biura?

MAGAZYN, Wiadomości, 07.05.2020 08:25, Materiał Partnera
Wybór komputerów do pracy w biurze zwykle poprzedzony jest wieloma godzinami poszukiwań, porównań i rozważań na ten temat. Zależnie od tego do jakiego celu komputer będzie używany w pracy, powinniśmy skupić się na innych jego podzespołach. Nie dajmy jednak zwieść się wielu reklamom. Biurowy komputer w niektórych przypadkach wcale nie musi być urządzeniem klasy Premium.
Jak wybrać komputer do biura?

Jakie parametry powinien posiadać komputer biurowy?

Procesor

To od układu CPU w dużej mierze zależała będzie wydajność pracy na naszym sprzęcie. Nie ulegajmy magii nowych serii, wypuszczanych często przez producentów na rynek rok po roku. Bardzo często procesory teoretycznie o generację lepsze (i droższe) nie oferują wiele więcej w stosunku do poprzedników z lepszym taktowaniem zegara. Podstawą w wyborze powinno być zatem niezmiennie taktowanie oraz ilość rdzeni. 4-rdzeniowe jednostki są obecnie praktycznie standardem, a do prac bardziej zaawansowanych warto inwestować w jeszcze więcej rdzeni. Procesor oraz płyta główna są elementami, których nie wymienimy w przyszłości, a zatem na nich nie warto oszczędzać pod żadnym pozorem.

Dysk twardy

Dysk to nie tylko pojemność. W przypadku dowolnej pracy biurowej kierujmy się przede wszystkim jego prędkością. Szerokim łukiem powinny omijane być dość archaiczne już dyski HDD, a nasze oczy powinny zwrócić się ku standardowi SSD. To wielokrotnie wyższa prędkość przesyłu danych, odczuwana na każdym kroku.

Karta graficzna

Jednostki używane do pracy typowo biurowej (obsługa zamówień / klientów) oraz wykonywania prostych prezentacji multimedialnych, nie muszą posiadać rozbudowanej karty graficznej, a zupełnie wystarczy karta zintegrowana. Jeżeli jednak pracujemy przy grafice, w programach do wizualizacji, w technologiach flash czy też dowolnych mediach, karta graficzna to podstawa. 4 do 8 GB w formie pamięci dedykowanej powinno być w zupełności wystarczające.

Pamięć RAM

Niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy ten element komputera powinien być na wysokim poziomie. Obecny standard oprogramowania wymusza na nas stosowanie minimum 8 GB RAM dla płynnej pracy, ale w rzeczywistości celem powinno stać się 16 lub 32 GB RAM. Dodatkowo zwróćmy uwagę na to ile wolnych slotów na dodatkowe kości pozostaje. Pamięć RAM bowiem bez problemu będziemy mogli dokupić, o ile posiadamy wolny slot oraz płyta główna obsługuje jej większą ilość.

Komputer stacjonarny czy laptop?

W przypadku typowych zastosowań biurowych dylemat ten jest prosty do rozwiązania. Powinniśmy kierować się przede wszystkim organizacją przestrzeni w naszym biurze i kwestią ewentualnej mobilności pracownika. Dopiero w momencie, gdy potrzeby sprzętowe są większe, wybór ten nieco się komplikuje i bardzo często komputer stacjonarny okaże się urządzeniem wydajniejszym. Komputery Dell to szeroki wybór zarówno stacjonarnych jak i przenośnych urządzeń do prac biurowych oraz bardziej wymagających zadań. Bogatą ofertę komputerów stacjonarnych tego producenta można znaleźć na stronie https://itnes.pl/komputery/komputery-dell/.

Pamiętaj o ciszy – zapewnij sobie komfort psychiczny w miejscu pracy

Komfort pracy to nie tylko szybkie urządzenie, które sprawnie obsłuży użytkowane oprogramowanie i duże ilości danych. To także cisza na stanowisku pracy, którą doceni każdy pracownik. Szum i pogłos urządzeń elektronicznych w przestrzeni biurowej jest niezwykle męczący, choć zwykle po krótkim czasie niezauważalny. Powoduje rozdrażnienie i spadek koncentracji. Doskonałym wyborem będą zatem urządzenia pracujące w miarę możliwości cicho.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy