Jak się żyje w Andrychowie? [SONDA]

, MAGAZYN, Wiadomości, 17.02.2019 14:00, DK
Czego brakuje?
Jak się żyje w Andrychowie? [SONDA]
Zobaczcie naszą sondę uliczną przeprowadzoną w piątek (15.02) na ulicach Andrychowa.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gtx, 20.02.2019 17:56

@Zakolog, w Andrychowie, żyje się super bo jest dwóch wójtów, ale niedługo będzie się żyło ekstrasuper, bo jest ich już trzech. Trzy diamenty; jak wyjdzie słońce Andrychów zaleje tęcza przymierza ze wszystkimi mieszkańcami.

douglas1, 18.02.2019 19:04

@Zakolog, nie chodziło mi o wywołanie dialogu pod tym artykułem, chodziło mi o wymianę postów z Zakologiem. Twój wpis ciekawy, nie powiem. Pierwszy pod artykułem wpis był reakcją nie na osobę, ale na treść wpisu. Treść pełną ironii, pogardy, ocen i to różnych osób i grup osób. Oczywiście nie wszyscy czytający zrozumieją pełny komunikat kryjący się po wpisem. Ale już znacznie więcej osób odczuje jednoznacznie wydźwięk całości. Wyobraź sobie przez chwilę, że wchodzisz na portal Świnoujścia. I widzisz czyjś wpis o takiej treści jak Twój pierwszy. Co myślisz, a raczej co odczuwasz czytając go, hipotetycznie. Dla utrudnienia dwie wersje do rozważenia: tłumaczenie na język zrozumiały dla większości czytelników, oraz odczucia większości osób, nazwijmy to nie ogarniających wszystkich leksykalnych i frazeologicznych możliwości języka polskiego. Zadanie dodatkowe: znajdź błąd ortograficzny w poście; level 1. P.S. O jakie inne forum i portal chodzi ? To ciekawe. Z polonistycznym...

Zakolog, 18.02.2019 16:06

@douglas1 Off topic – zauważyłeś drogi douglasie, że nikt z nami nie chce rozmawiać, nawet pomimo oczywistego faktu, iż Ty jesteś ten dobry, a ja ewidentnie zły. Ciekawe dlaczego? Uraczyłeś mnie przypowieścią o tożsamości bytów, dlatego czuję się w obowiązku odwzajemnić. Jeden z najstarszych internetowych numerów, niestety bardzo rzadko stosowany, ponieważ wymaga oczytanego i elokwentnego rozmówcy, polega na wyszukaniu wyrazu o prawie identycznym brzmieniu i zapisie z innym wyrazem, ale odległym znaczeniowo od pierwszego i wstawieniu go tak w zdanie, aby wartość logiczna tego zdania zależała od znaczenia tego wyrazu. Humanista zawsze odczyta wyraz znaczeniowo bliższy jego dziedzinie, pomimo zupełnie innego zapisu. To jest kwestia neurobiologi i budowy naszych mózgów, które bardzo łatwo oszukać. Kiedyś sam spróbuj, a przekonasz się jak łatwo wywołać iluzję dobra i zła. Oczywiście pozdrawiam w nadziei na spotkanie na innych forach i portalach.

douglas1, 18.02.2019 10:50

@Zakolog: internet to komputery i oczywiście ludzie przy nich siedzący, a więc cytując stare powiedzenie informatyków (era czasopisma Bajtka - jeśli pamiętasz): wrzucisz śmieci-otrzymasz śmieci. Trawestując: wrzucisz ironię-otrzymasz ironię. Hipoteza: wrzuć dobro - ... sprawdź chociaż co otrzymasz. Z polonistycznym pozdrowieniem spoza powiatu.

douglas1, 18.02.2019 10:34

@Zakolog: - Tutaj stary druhu. - powiedział MegaMocny - Nie wiem czy zauważyłeś, ale dałeś się głupio złapać. - Dobra nie można złapać, dobro to pojęcie! To idea! - Zripostował MetroMan - Ale nawet najwznioślejsze ideały z czasem patynuje czas. - Dobro to metal szlachetny i nierdzewny. - Ale metale topi gorące pragnienie zemszty! - Mówi się "zemsty" i najlepiej smakuje na zimno. - Ale łatwo można ją podgrzać. W mikrofalówce Zła! - Na którą ci za chwilę wygaśnie rękojmia. - Ale rękojmię można przedłużyć. - Rękojmia jest nie ważna, jeśli produkt użyto niezgodnie z instrukcją. - Agrhh dziewczynki, dziewczynki - przerwała Roxxane. - Obie jesteście ładne. Czy mogę już iść do domu? - miłego dnia dla Pana

Zakolog, 18.02.2019 06:28

@douglas1 Szanowny douglasie, ulegasz paralaksie, przez co nie jesteś wstanie odróżnić barw – to nie jest rubin, tylko przeźroczysty kryształ, ale oczywiście doceniam tę czarną ironię i serdecznie pozdrawiam.

lojzek, 17.02.2019 23:29

Pewnie że super!Wszystko obskurne zaniedbane: Ani jednego porządnego Ośrodka Zdrowia przystosowanych dla ludzi niepełnosprawnych,Brak opieki całodobowej,Brak porządnego Ośrodka Kultury,Hali sportowej,Stadion w ruinie.Można wymieniać do woli.Jedyne co działa dobrze to ta kuchnia Brata Alberta.Żuli pełno!Miejsce utkane z atrakcji!!!!!!

tomitom, 17.02.2019 21:52

Tylko powinien się znaleźć jeszcze pod artykułem o sesji i szkołach ;-)

tomitom, 17.02.2019 21:51

@Zakolog, świetny komentarz ;-) ;-) ;-)

douglas1, 17.02.2019 21:24

Tworzy Pan zaiste imponujące pod względem stylistycznym, frazeologicznym, ortograficznym interpunkcyjnym, i w zasadzie pod każdym innym względem konstrukcje zdaniowe. Słownictwo dość bogate, polot w pisaniu godny nawet redaktora naczelnego czegoś bardziej ekskluzywnego niż portal, na którego łamach Pan właśnie pisze. Cóż z tego skoro cały wpis tak przesiąknięty jest cynizmem i goryczą porażki. Ostrożnie, żeby żyłka nie pękła - jak to mówią statystyczni Andrychowianie mową potoczną. Szkoda by było, albowiem potencjał literacki jest godny wykorzystania w jakiejś dużo lepszej sprawie. W zasadzie to można by rzec taki językowy, oszlifowany rubin. Warto by go może użyć w jakimś szlachetniejszym celu, nie do wiercenia w skale i to jeszcze w mieście, do którego elementów architektonicznych i do części ludzi w nim żyjących wyraża Pan taki - za przeproszeniem - ciepły stosunek. Z polonistycznym pozdrowieniem spoza powiatu. Lub jak to mówią prości Wolkanie: Live long and prosper

Zakolog, 17.02.2019 18:11

W Andrychowie żyje się super, a będzie jeszcze lepiej. Już wkrótce powstanie nowoczesna szkoła imienia Braci i Sióstr PiSowskich, pod patronatem Józefa Habilitowanego Wyklętego. Szkoła ta będzie wolna od wszelkiego lewactwa, a w szczególności od żakizmu i szafranizmu. Swoim uczniom i absolwentom od razu zapewni status ucznia wyklętego, a ich rodzicom nada tytuł rodzica niezłomnego. Będzie dysponowała ultra nowoczesną infrastrukturą, pozwalającą umieścić każdego ucznia w pojedynczej sali lekcyjnej nadając mu status VIP. Kadra pedagogiczna będzie specjalnie selekcjonowana i zatrudniana tylko na umowy zlecenia, po wcześniejszym zaliczeniu egzaminu kwalifikacyjnego u radnej Alicji w krainie czarów. Będzie to placówka wprost nawiązująca do tradycji polskiego ciemnogrodu i klasycznej kultury rustykalnej z arkadyjskim przesłaniem.

Keson, 17.02.2019 17:51

1:21 odpowiedz MĘŻA no ale się zastanowiła :)