II Andrychowski Marsz Świadomości o Autyzmie przejdzie ulicami Andrychowa

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.04.2019 09:45, INFORMACJA PRASOWA


II Andrychowski Marsz Świadomości o Autyzmie przejdzie ulicami Andrychowa


24 kwietnia (środa) Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat organizuje Marsz pod hasłem ,,Andrychów Zaświeci na Niebiesko’’ . Ten Marsz to akt solidaryzmu z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu. Celem tego wydarzenia jest pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia oraz uwrażliwienie innych na problemy dotkniętych nim osób i ich rodzin.

- Zapraszamy do udziału wszystkich którzy chcą okazać wrażliwość do drugiego człowieka. Pokażmy że jesteśmy razem i że potrafimy się wspierać - mówi Patrycja Kołodziejczyk.

Akcja obchodów Światowego Dnia Autyzmu w Andrychowie na stałe wpisuje się w kalendarz ważnych dla Gminy i całego powiatu wydarzeń społecznych.

Marsz rozpocznie się o godzinie 9.30 przy skwerze naprzeciwko urzędu miasta i przejdzie ulicą Floriańską wzdłuż Plant a zakończy na Placu Mickiewicza gdzie organizatorzy przewidzieli piknik integracyjny dla dzieci i młodzieży. Podczas Pikniku odbędą się również występy artystyczne, przegotowane są również różne atrakcje dla dzieci, grill a dla dorosłych porady.

Organizatorzy proszą o zachowanie symboliki koloru niebieskiego w ubiorze.

W Marszu będą brać udział wolontariusze, Straż Miejska, Policja, Ratownicy Medyczni którzy podczas całego wydarzenia będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników.

II Andrychowski Świadomości o Autyzmie objęty jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Andrychowa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy