Dzikie wysypisko na przełęczy

, MAGAZYN, Wiadomości, 09.02.2019 13:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Nie ma mocnych na śmieciarza?
Dzikie wysypisko na przełęczy
Góra wyrzuconych przez kogoś odpadów to ostatnio dość częsty widok na Przełęczy Biadasowskiej (tzw. Wąwóz) w Zagórniku przy drodze w kierunku Inwałdu.

Niedawno trafiła tam nowa dostawa odpadów nieznanego pochodzenia, o czym informuje nas jeden z mieszkańców zbulwersowany całą sytuacją i przesyła zdjęcia. Jak na razie nie udało się zatrzymać i ukarać śmieciarza.

Straż Miejska w Kętach ma duże doświadczeniu w ściganiu i karaniu tego typu śmieciarzy. Ciekawe jak z tą sprawą poradzą sobie strażnicy miejscy z Andrychowa. Będziemy informować.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 11.02.2019 17:09

Masz rację Beskidmały. Ja jednak pisząc te słowa miałem na myśli gospodarkę odpadami w skali kraju. Lokalnie jak najbardziej mają wpływ. Tyle że ich wpływ biorąc pod uwagę skalę kraju to żaden. Chyba się zgodzisz ze mną. Zaczynam obawiać się że Andrychów za niedługo utonie w śmieciach na wzór włoskich i greckich miast. Zamiast uganiać się z króliczkiem złapmy byka za rogi. Zmienić ustawę śmieciową by przewidywała recykling oraz obowiązkowy odzysk surowców. Zastanawiam się nad jedną sprawą jeszcze. Niedawno znajomi przeprowadzili się do nowego domu. Kupili kilka mebelków odpowiednio zapakowanych. Do worka z napisem PLASTIK upchali styropian i folię w które to te mebelki były zapakowne. Przy odbiorze śmieci panowie poinformowali moich znajomych że styropian i folę to należy wkładać do worka na odpady zmieszane. I worka nie zabrali. Śmieci (odpady) z opakowań zostały wrzucone do czarnego worka i przy następnej zbiórce odpadów worek został zabrany. Ja się pytam. Czy folia i styropian to papier czy tworzywo sztuczne ??? Wytłumaczy mi to ktoś sensownie.

beskidmaly, 11.02.2019 08:28

znanywmiescie:piszesz, ze Kubien i Kobielus nie maja wpływu na gospordake odpadami w gminie piszesz rowniez ze gospodarka odpadami musi sie bilansować. Prawda jest jednak inna to Kubien i Kobielus blokują podwyzke oplat za odpady i to jest wlasnie ten wpływ na gospodarke odpadami. Obecnie trwaja prace nad obniżeniem standardow i czestotliwosci wywozu wszystkich rodzajow odpadow i dopiero wtedy będą sie mnozyc takie dzikie wysypiska jak to na Przeleczy i w wielu miejscach o których piszecie.

specnarz, 11.02.2019 07:02

I nikt nie wpadł na pomysł żeby zgłosić sprawę do Straży Miejskiej. Część z tych śmieci leży od kilku tygodni. Miejscowi nie maja już siły żeby to sprzątać . Ja osobiście podejrzewam iż może to być własność kogoś z użytkowników działek rekreacyjnych. Zdaje się że oni nie maja umów na wywóz śmieci.

zandrychowa, 09.02.2019 19:32

Gospodarka śmieciowa to kolejny nierozwiązany przez rząd w Polsce problem.Zamiast pomysleć nad konkretnymi rozwiązaniami oni podwyższają cen śmieci..Dla pisowców chyba ważniejsza jest budowa wieżowców , knucie i skłócenie Polaków i zawłaszczanie kolejnych instytucji.Całe szczęście ta zmarnowana kadencja potrwa jeszcze tylko kilka miesięcy

KJK, 09.02.2019 17:45

@ "redaktor" MN, jakie sukcesy mają kęccy strażnicy w ściganiu i karaniu śmieciarzy wystarczy przejść się wzdłuż brzegów Soły i jej okolic, by zobaczyć. Będzie tylko gorzej po wielkim wzroście opłat za śmieci, a zwłaszcza po ograniczeniu odbioru odpadów zielonych. Kolejny raz rzetelność dziennikarska made in MN.

znanywmiescie, 09.02.2019 17:31

Już kiedyś pisałem o tym. Rosną KOSZTY SKŁADOWANIA na składowiskach, kończą się też możliwości przyjmowania odpadów na tych składowiskach, zatem rosną też koszty gospodarowania odpadami. Dziwi to kogoś?? Mnie nie. Radny Kobielus i Kubień nie mają na to większego wpływu bo gospodarka odpadami musi się bilansować przynajmniej na " zero " Na "zachodzie" np. w USA gospodarowanie i przetwarzanie odpadów to potężny biznes który przynosi ogromne zyski tym którzy w tym biznesie uczestniczą. W Wiedniu w centrum stoi spalarnia śmieci. Nie dość że pozbywają się tam odpadów to jeszcze mają z tego ogromne ilości energii cieplnej która jest wykorzystana do ogrzewania jak i do celów przemysłowych. Nie ma niskiej emisji tak jak w Krakowie nas nawet gazem nie grzeją. Da się?? No da się tylko trzeba mieć mózg zamiast styropianu. W Niemczech butelki PET są zwrotne 0.25€ za sztukę w specjalnych automatach. Też można. Dążymy do samounicestwienia. Niestety

xpek, 09.02.2019 16:47

co w tej sprawie robi radny kobielus i kubień.za co biorą kasę po co ich ludzie wybrali?

kolomo, 09.02.2019 16:28

To wina Urzędu pracujących tam ludzi bo nie chcą wyegzekfowac i zweryfikować czy wszyscy mają podpisane umowy na śmieci. Nie wierzę że ktoś płaci około 400 zł na rok za wywóz śmieci i bierze pakuje do wora i nosi śmieci do lasu.

Ca-ro, 09.02.2019 15:54

Straż miejska w Andrychowie to jedna wielka pomyłka,powinno się ją zlikwidować,przecierz oni nic nie robią .Szkoda kasy na takich patałachów

krl13, 09.02.2019 15:47

na Tkackiej przy terenie starej kotłowni kolejna partia worków ze śmieciami - ludzie gorsi niż zwierzęta...

Mieszkaniec2, 09.02.2019 15:20

Na końcu ulicy Szewskie nad wieprzowka jest to samo też nic z tym nie jest zrobione... Nad rzekami powinno być pięknie i czysto.

Wasaki3, 09.02.2019 15:12

A jak już dojdą kto to był to wyczytać z imienia i nazwiska z ambony w trakcie mszy, chyba tylko wstyd przez ludźmi i zrobienie z takiego pośmiewiska na wsi może podziałać.

NIEWIADOMOKTO, 09.02.2019 14:42

Założyć foto pułapkę.