Co z uroczystościami komunijnymi? Pierwsza parafia już podjęła decyzję

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 24.03.2020 10:20, DK
Pytają o to rodzice.
Co z uroczystościami komunijnymi? Pierwsza parafia już podjęła decyzję

Pandemia uderza w wiernych. Księża zalecają, aby nie uczestniczyć we mszy św. w kościołach, a jedynie oglądać transmisje w nich.

Pierwszy raz od V wieków, nie odbędą się misteria w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszystko przez specustawę w której zawarty jest m in o zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.

Co w takim razie z sakramentami? Terminy ślubów oraz wesel są przekładane. Wszystko wskazuje na to, że uroczystości pierwszej Komunii Świętej również zostaną przełożone.

Parafia św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała we Frydrychowicach już od lat organizuje komunie w okresie Wielkanocy. Teraz jest to niemożliwe. Komunię we Frydrychowicach przełożono na inny, na razie nieznany termin.

W diecezji bielsko-żywieckiej dowiedzieliśmy się, że póki co nic nie jest w 100% pewne, ale w obecnej sytuacji nie ma możliwości organizowania majowych komunii.

Kiedy sytuacja się unormuje, komunie będą odbywały się w kolejnych miesiącach. Ostatecznych decyzji jednak jeszcze nie ma.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy