Co dalej ze stacją krwiodawstwa?

, MAGAZYN, Wiadomości, 24.01.2019 19:30, PG
Może zostać bez siedziby, szpital wypowiedział umowę na lokal.
Co dalej ze stacją krwiodawstwa?

W Wadowicach przy ul. Karmelickiej działa Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jest to terenowy oddział krakowskiego centrum. Codziennie krew oddaje od 20 do 60 osób z całego powiatu wadowickiego. W ostatnich dniach odebraliśmy kilka telefonów od zaniepokojonych krwiodawców z informacją jakoby punkt poboru w Wadowicach miał być nie długo zamknięty.

Rzeczywiście dyrekcja ZZOZ w Wadowicach wypowiedziała umowę najmu RCKiK. W tym budynku mogą zostać tylko do końca kwietnia tego roku.

Budynek ten jest w administracji dyrekcji szpitala, a szpital w zarządzie powiatu wadowickiego. Jak przekazuje nam wicestarosta Beata Smolec, starostwo ze swojej strony szuka nowego lokalu dla RCKiK. - Natomiast na chwilę obecną sprawę prowadzi dyrektor szpitala. dodaje B.Smolec.

Znalezienie nowego lokum to nie jest taka prosta sprawa, bo taka stacja ma konkretne wymagania np. co do powierzchni.

Na razie nie wiadomo co czeka budynki pawilonu A i B przy ul. Karmelickiej. Trwają prace zarządu nad rozwiązaniem te sytuacji.

W wadowickim centrum krwiodawstwa codziennie krew oddaje od 20 do 60 osób.

O sytuacji będziemy informacji na bieżąco.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

pb88, 26.01.2019 13:36

Tak się zastanawiam czy nie powinno zależeć na utrzymaniu tego ośrodka RCKiK w Krakowie? Nie zależy im na większej ilości zebranej krwi?, bo wydaje mi się że dużo osób zrezygnuje z jazdy do Oświęcimia czy Suchej Beskidzkiej.

specnarz, 25.01.2019 10:25

A szpital krew potrzebuje - kuriozalna sprawa. Inna temat to godziny otwarcia, przydało by się 1-2 godziny popołudniu. Dostęp powinien być łatwy - wtedy będzie więcej chętnych.