Andrychów. Konflikt między rowerzystami a osobami jeżdżącymi na hulajnogach

, MAGAZYN, Wiadomości, 17.08.2019 18:30, PG
Czy burmistrz rozwiąże konflikt?
Andrychów. Konflikt między rowerzystami a osobami jeżdżącymi na hulajnogach

W tej sprawie odezwał się do nas jeden z Czytelników a zarazem rodzic. Problem dotyczy skateparku, z którego korzystają rowerzyści i osoby poruszające się na hulajnogach (głównie dzieci). Jak to w takich przypadkach bywa, doszło między nimi do konfliktu. Skatepark znajduje się na terenie stadionu miejskiego przy ul. Kościuszki w Andrychowie.

Rowerzyści uważają, że dzieci jeżdżące na hulajnogach łamią pkt. 8 regulaminu, na którym widnieje zakaz wchodzenia na skatepark z hulajnogami. Z kolei Ci drudzy uważają, że regulamin był tworzony w 2011 roku, gdzie nikt wtedy nie myślał o popularności tego środku rekreacji.

Uważają również, że skatepark to nie jest prywatny teren jakiejś grupy tylko własność miasta, który go wybudował, dlatego rodzice wysłali list otwarty do burmistrza z prośbą zmianę regulaminu i montaż monitoringu.

Poniżej część tego listu:

Myślę, że piszę teraz w imieniu wielu rodziców, których dzieci jeżdżą na popularnych ostatnio hulajnogach. Jest spory konflikt pomiędzy dziećmi, które jeżdżą na hulajnogach na skateparku a młodzieżą, która jeździ tam na rowerach. Jedni nie przepadają za drugimi (dołączam zdjęcia). Pewnie nie bez powodu. Rowerzyści układają tam dywany a pod nimi pianki, by zamortyzować ewentualne upadki podczas ćwiczenia trików, a dzieci na hulajnogach, prócz tego że po prostu tam jeżdżą, też próbują robić tam triki i czasami im je uszkadzają swoimi małymi kółkami, i konflikt gotowy. Można by powiedzieć, że przecież skatepark jest dla wszystkich.. Okazuje się, że nie do końca. Regulamin, który był pisany w 2011 roku nie przewidywał popularności hulajnóg i w punkcie 8 wręcz zakazuje ich używania na terenie skateparku.

Uważam więc, że Miasto, lub zarządca stadionu, powinien tam zainterweniować zmieniając regulamin usuwając wpis zakazujący hulajnóg. Sądzę też, że i tam powinna znaleźć się kamera monitoringu miejskiego.

Jako rodzic jednego z dzieci, które są fanami hulajnogi uważam, że regulamin powinien zostać zmieniony. Skatepark to nie prywatna inicjatywa grupki nastolatków a własność Miasta, które go wybudowało i nim zarządza. I w którym mieszkają i chcą się bawić/trenować obie grupy. Być może, przy nowo projektowanej hali sportowej powinien powstać nowy, drewniany skatepark, który byłby tylko dla rowerów, być może można rozbudować lub zmodyfikować istniejący, by obie grupki były zadowolone. Natomiast na teraz jest jeden skatepark, który tak po prawdzie nie jest ani dla rowerzystów, ani dla hulajnóg a właściwie, jak sama nazwa wskazuje, dla deskorolkarzy lub rolkarzy:)

A rowery, wg oznakowania na bramie wjazdowej na stadion, wcale nie mają tam wstępu:)

Poniżej zdjęcia: regulaminu, napisu zrobionego sprayem oraz tabliczki zakazującej wjazdu rowerem na teren stadionu a zatem również skateparku:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

miastoandrychow, 18.08.2019 10:11

Po pkt nie stawiamy kropki !

Keson, 18.08.2019 06:14

taaaaa natychmiast hahahahahhahahaha hihihihihihhihhhihhhi hohohohoohoho

",,**,,", 18.08.2019 06:11

Podstawa to natychmiast usunąć wszystkie dywany smierdzace i stare ze smietnikow przyniesione!!!!!!!!!!! Stadion i caly ten śmieszny skatepark jest dla wszystkich mieszkańców!!!!!!!!!!!!!!!! Zlapac tych co przynoszą dywany i wlepic mandat oraz obciążyć kosztami wywozu i uporzadkowania terenu!!!! Natychmiast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Keson, 18.08.2019 04:55

Jest zakaz to rodzice dopuszczają się świadomie łamania przepisów i jeszcze świadomie piszą list otwarty, że łamią przepisy i jeszcze świadomie ich dzieci łamią przepisy i jeszcze świadomie kupili hulajnogi do łamania tych przepisów a ja mówie WON