Andrychów, Kęty. Po raz kolejny wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.03.2019 10:15, red
Jak zwykle organizatorzy przygotowali kilka trasa do wyboru.
Andrychów, Kęty. Po raz kolejny wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa
Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w tym roku w piątek wieczorem, 12 kwietnia. Co roku uczestniczą w niej tysiące osób. Jak zwykle organizatorzy przygotowali wiele tras do wyboru

Z Andrychowa można iść do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej czy Rychwałdu. Zobacz: Ekstremalna Droga Krzyżowa Andrychów (trasy)

Podobnie jest w Kętach. Poniżej komunikat kęckiej EDK w tej sprawie
Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki mapę i rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony. W tym roku w Kętach dostępne będą cztery trasy. Dwie trasy pełne EDK- św. Jana Kantego długości 36 km. i bł .Celiny Borzęckiej długości 38 km. i dwie trasy skrócone -Matki Marii Łempickiej , i bł. Celiny Borzęckiej długości 24 km.
Wystarczy wybrać jedną z tras na www.edk.org.pl

EDK rozpocznie się 12 kwietnia- Mszą Świętą o godz. 18.00 w Kościele Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu , a po Mszy każdy wyrusza w kierunku wybranej trasy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy