Znani pisarze po raz kolejny w Wadowicach, czyli wielkie święto książki

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 03.06.2019 15:00, INFORMACJA PRASOWA
Śledzicie z zapartym tchem losy bohaterów „Stulecia Winnych”? Uwielbiacie rozwiązywać zagadki kryminalne wspólnie z Eberhardem Mockiem? Jeśli tak, to na tej imprezie nie może was zabraknąć!
Znani pisarze po raz kolejny w Wadowicach,  czyli wielkie święto książki

W dniach 13-15 czerwca w Wadowicach odbędzie się wielkie święto literatury, a wszystko to za sprawą III edycji „czyTOmanii - Wadowickiego Festiwalu Książki”. Warto więc zarezerwować czas i przygotować „miejsce” na autografy, bowiem nasze miasto ponownie odwiedzą pisarze wielkiego formatu, a wśród nich: Ałbena Grabowska i Marek Krajewski.

Organizatorem imprezy jest Wadowicka Biblioteka Publiczna. Podczas trzydniowego święta książki zorganizowane zostaną ciekawe spotkania autorskie oraz drukarskie i kaligraficzne warsztaty dla dzieci. Festiwal będzie niepowtarzalną okazją by „oko w oko” porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, nabyć książkę z pamiątkowym wpisem czy zrobić zdjęcie z ulubionym autorem. Taka okazja z pewnością szybko się już nie powtórzy!

W tym roku z czytelnikami spotkają się:

  • Ałbena Grabowska – poczytna polska pisarka, autorka zekranizowanej sagi „Stulecie Winnych”. Spod jej pióra wyszło dotychczas kilka powieści m.in.: “Coraz mniej olśnień”, “Kości proroka”, “Lady M.”, „Lot nisko nad ziemią”, seria “Alicja w krainie czasów”.

  • Marek Krajewski - autor kilkunastu powieści kryminalnych, w tym serii z Eberhardem Mockiem, którą współtworzą m.in.„Śmierć w Breslau”, „Koniec świata w Breslau”, „Głowa Minotaura”, „Mock. Ludzkie zoo”, „Mock. Pojedynek”.

  • Anna Czerwińska-Rydel - muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej (spotkanie dla klas V-VII)

  • Wioletta Piasecka - autorka bajek i baśni dla dzieci (spotkanie dla klas I-IV)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wstęp na spotkania autorskie dla dorosłych możliwy będzie za okazaniem BEZPŁATNYCH wejściówek, które można odebrać w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej oraz w bibliotecznych filiach!

Warsztaty oraz spotkania dla dzieci i młodzieży przeznaczone są dla grup zorganizowanych. Opiekunowie proszeni są o telefoniczne zgłaszanie klas (33 823 46 18).

Wszystkie imprezy w ramach „Wadowickiego Festiwalu Książki” odbędą się w głównym budynku Biblioteki Publicznej, przy ul. Legionów 1. Festiwal objęty honorowym patronatem Burmistrza Wadowic.


PROGRAM FESTIWALU:

13 czerwca (czwartek)

- 9:00 - 14:00 - edukacyjne warsztaty dla dzieci: papiernicze, drukarskie, kaligraficzne

- 10:00 – spotkanie autorskie dla młodzieży z ANNĄ CZERWIŃSKĄ-RYDEL (klasy V-VII)

14 czerwca (piątek)

10:00 - spotkanie autorskie dla dzieci z WIOLETTĄ PIASECKĄ (klasy I-IV)

18:00 - spotkanie autorskie z MARKIEM KRAJEWSKIM – obowiązują bezpłatne wejściówki

15 czerwca (sobota)

17:00 - spotkanie autorskie z AŁBENĄ GRABOWSKĄ - obowiązują bezpłatne wejściówki


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy