Zator zaprasza na weekend

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.09.2018 13:45, INFORMACJA PRASOWA
Ciekawie zapowiada się najbliższy weekend w Zatorze: artystycznie, aktywnie, patriotycznie i międzynarodowo. Zobaczcie szczegóły.
Zator zaprasza na weekend
Już w piątek Zatorski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w ROK Zator zaprasza na spotkanie ze Stefanem Żeromskim poprzez jedno z jego największych dzieł: "Przedwiośnie", które dla wszystkich zebranych w auli Centrum Aktywizacji Zawodowej czytać będzie przez 5 godzin kilkadziesiąt osób włączając się ten sposób w akcję Narodowego Czytania.

W sobotę z kolei (bez względu na pogodę) Zator zaprasza w plener... a konkretnie na tereny Łowiska Podolsze, gdzie odbywać się będzie Piknik Patriotyczny z udziałem miast partnerskich gminy Zator, podczas którego zainicjowane zostanie sypanie Kopca Niepodległości. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych: swój namiot rozbiją harcerze, prezentując uroki życia harcerskiego,a Członkowie TMZZ wspólnie z doktorem Stanko przybliżą tematy związane z ruchami narodowościowymi na Zatorszczyźnie. Instruktorzy ROKu przygotują niezwykłe "biało-czerwone" zabawy i warsztaty artystyczne, smakosze będą mogli spróbować rożnych potraw- nie tylko z kuchni polskiej, a wszystko przy wspaniałej muzyce (również międzynarodowej). Imprezie towarzyszyć będzie niezwykła akcja: Nordic Walking- kopcami pamięci.

Na zakończenie weekendu: Wielkie Zatorskie Żniwa Karpiowe, podczas których na scenie na Łowisku Podolsze w różnorodnych występach artystycznych zaprezentują się Gminy Doliny Karpia, a także Miasta Partnerskie Gminy Zator. Młodzi adepci sztuki kulinarnej zmierzą się przygotowaniem potraw z karpia w ramach Mistrzostw Szkół Gastronomicznych, nie zabraknie również "karpiowych przysmaków" przygotowanych tradycyjnie przez Panie KGW z Naszej Gminy, a także ciekawych stoisk artystycznych i rękodzielniczych i oczywiście ogródka zabaw dla najmłodszych z tematycznymi warsztatami artystycznymi instruktorów ROK Zator.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy