Zasadzili 100 drzew wzdłuż obwodnicy. Uczcili dwa święta

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 20.04.2018 12:40, PG
W piątek (20.04.) w Wadowicach odbywają się różne wydarzenia związane z Dniem Ziemi.
Zasadzili 100 drzew wzdłuż obwodnicy. Uczcili dwa święta

W piątek (20.04.) w Wadowicach odbywają się różne wydarzenia związane z Dniem Ziemi, m.in. wystawa prac plastycznych i rozdawanie sadzonek kwiatów doniczkowych na placu Jana Pawła II. Druga tura rozdawania sadzonek odbędzie się dzisiaj o godzinie 16:00.

Dodatkowo przeprowadzona została akcja malowania muralu na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Wadowicach oraz akcja pt. „100 drzew na stuleci Niepodległości”. Burmistrz Mateusz Klinowski wraz z radnym Stanisławem Jasińskim oraz młodzieżą i dziećmi z wadowickich szkół zasadzili 100 sadzonek drzew wzdłuż obwodnicy. Zobaczcie jak to wyglądało.Dzień Ziemi znany jako Międzynarodowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 20.04.2018 13:09

Fajna inicjatywa. Trochę na pokaz, ale przynajmniej dzieciaki zobaczyły co to jest łopata i jak sie jej używa.