Zaczynała od patroli w Kętach, właśnie została I zastępcą komendanta

, Kultura - Rozrywka, Na sygnale, Wiadomości, 10.05.2019 08:00, red
Pani podinspektor jest jedną z niewielu kobiet w garnizonie małopolskim.
Zaczynała od patroli w Kętach, właśnie została I zastępcą komendanta

W tym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu podczas uroczystej zbiórki podinspektor Urszula Martyniuk została powołana na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

Podinspektor Urszula Martyniuk w swoim przemówieniu zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby wiedzę i zdobyte dotychczas doświadczenie jak najlepiej wykorzystać w służbie na rzecz utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oświęcimskiego, którego jest również mieszkanką.

Pani podinspektor jest jedną z niewielu kobiet w garnizonie małopolskim, pełniących służbę na stanowisku Komendanta. Ma 42 lata i z wykształcenia jest magistrem prawa. Ukończyła również kierunki - Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz Audyt i kontrolę wewnętrzną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Do Policji wstąpiła w 1995 roku, gdzie została przyjęta na stan Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach. Po kursie podstawowym rozpoczęła służbę w pionie kryminalnym IV Komisariatu Policji w Białymstoku. W 1999 ukończyła Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i wróciła do służby w powiecie oświęcimskim – najpierw jako funkcjonariusz Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chełmku, a od grudnia 2000 kontynuowała służbę w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Stąd w 2007 awansowała ze stanowiska Kierownika Referatu Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Oświęcimiu na Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo Śledczego chrzanowskiej komendy Policji. Podinsp. Urszula Martyniuk została dotychczas odznaczona Brązowym i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę w Policji. Obecnie, po dwunastu latach ponownie związała się z oświęcimską komendą obejmując stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy