Wystawa obrazów Kazimierza Jończego. Jego prace można podziwiać na całym świecie [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 29.04.2019 11:40, DK
W piątek (26.04) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyła się wystawa obrazów Kazimierza Jończego.
Wystawa obrazów Kazimierza Jończego. Jego prace można podziwiać na całym świecie [FOTO]

Kazimierz Jończy urodził się w 1932 roku w Andrychowie. Malarstwem zainteresował się już jako mały chłopiec, od czasu kiedy zobaczył na ulicy artystę z rozłożoną sztalugą postanowił, że sam będzie malował.

Przez wiele lat pracował w „Andorii”. Ponad 20 lat był prezesem Grupy Twórców „My”, członkiem Towarzystwa Miłośników Andrychowa i Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Jego obrazy można podziwiać na całym świecie. Przez całe życie dużo podróżował, a wszędzie tam gdzie się pojawiał, bez problemu zaprzyjaźniał się ze wszystkimi.

Jego malarstwo prezentowane było na 150 zbiorowych i 15 indywidualnych wystawach.

Podczas piątkowej wystawy, Kazimierz Jończy został nagrodzony medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Długo można by pisać o tym barwnym człowieku. Więcej dowiecie się z wywiadu, który przeprowadziliśmy 24 stycznia 2016 roku

https://www.youtube.com/watch?v=lpHBe9WWTzM

Galeria zdjęć z wystawyZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy