Wybitni artyści dla Świętego z Wadowic [FOTO]

Wadowice, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 19.05.2017 11:30, PG
Trwają obchody 97. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w Wadowicach.
Wybitni artyści dla Świętego z Wadowic [FOTO]

 

W czwartek (18.05.) Wadowice świętowały dzień urodzin Karola Wojtyły. Po raz 17-sty tłumy młodych ze szkół imienia św. Jana Pawła II zebrały się na placu przed kościołem.

 

Kulminacją uroczystości była msza św. pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, która rozpoczęła się o godzinie 15:30 na rynku w Wadowicach.

 

Nie zabrakło również urodzinowego tortu z Cukierni Galicjanka. Ciasto ważyło 20 kg!

 

Następnie odbył się  koncert „Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie” w wykonaniu połączonych orkiestr strażackich OSP Chocznia, OSP Klecza i Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku.

 

Dzień zakończył się finałowym koncertem „Święty z Wadowic - Jan Paweł II” w wykonaniu wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej - Kuby Badacha, Natalii NiemenMagdaleny Steczkowskiej.

 

Zobaczcie zdjęcia.

 

 

 

To nie wszystko. Zobaczcie co będzie się działo przez kolejne dni.

 

19 maja (piątek) to Dzień Kultury Lokalnej. Zaplanowano Biesiadę z udziałem gminnych Kół Gospodyń Wiejskich.

 

Panie zrzeszone w organizacjach w Choczni, Kleczy, Jaroszowicach i Wysokiej będą prezentować na Placu Jana Pawła II swoje wyroby i wypieki a odwiedzający rynek goście będą mieli okazję nie tylko podziwiać ale też degustować przygotowane tradycyjne potrawy.

 

W tym dniu będzie miał miejsce również Pierwszy Konkurs Cukierniczy na Najlepszą Wadowicką Kremówkę – w rywalizacji wezmą udział lokalni wytwórcy najsłynniejszego wypieku z Wadowic a przewodniczącą jury będzie znana i lubiana Ewa Wachowicz.

 

Nie zabraknie również atrakcji muzycznych - w Dniu Kultury Lokalnej zaplanowano występy miejscowych artystów. Zagrają Potok Słów, Breff, Huczi Kuczi a ma deser robiący międzynarodową karierę jazzową Szymon Mika oraz koncert muzyki filmowej świetnej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach. 

Będzie też coś dla miłośników sportu – na Bulwarach nad Skawą od piątku do niedzieli będzie miał miejsce turniej siatkówki Beskidzka Plaża połączony z rodzinnym piknimiem.

 

20 maja (sobota) odbędzie się III Bieg Wadowicki oraz II Mistrzostwa Wadowic w Nordic Walking. Start zawodów o godzinie 16.00 na Placu Jana Pawła II. W tym dniu na Bulwarach nad Skawą będzie mieć miejsce dalszy ciąg rozgrywek w ramach Beskidzkiej Plaży. A wieczorem w  Muzeów Ziemi Wadowickiej  - odbędzie się „Noc Muzeów”. Z tej okazji specjalne atrakcje czekać będą o 22.30  na pl. Jana Pawła II.

 

21 maja (niedziela) od rana na Placu Jana Pawła II gdzie odbywac się będzie kolejna edycja imprezy Motoserce. Jest to akcja organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i polega na honorowym oddawaniu krwi dla potrzebujących. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Z kolei na Bulwarach nad Skawą w będziemy mogli obejrzeć emocjonujące rozgrywki finałowe Beskidzkiej Plaży. O godzinie 17.00 organizator imprezy, Gmina Wadowice, wraz ze współorganizatorem, Muzeum Domem Rodzinnym Jana Pawła II, zapraszają na koncert zespołu Zakopower „Ja z rodu jestem człowiekiem gór. Jan Paweł II”.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

chudy206, 20.05.2017 08:55

wybitny artysta Zakopower hahaha ja jebie

Radio.Ma.Ryja, 20.05.2017 07:23

Steczkowska.....córka księdza.....ha ha ha.

igor327, 19.05.2017 16:34

Panie tomacik - dla mnie wybitnym jest np zespół Zakopower dla ciebie pewnie taka Natalia Przybysz która zamordowała własne dziecko ponieważ miała za mały metraż....

AntyLeming, 19.05.2017 13:05

Komentarz usunięty przez autora.

tomacik, 19.05.2017 10:26

I którzy to Ci wybitni artyści?