Wielka ulewa na koncercie z okazji urodzin papieża Polaka. Artyści jednak nie zawiedli [FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 18.05.2019 21:55, PG/WB
Na tę okazję przygotowano specjalne, muzyczne widowisko. Niestety, przez pogodę, nie wszyscy mogli go zobaczyć.
Wielka ulewa na koncercie z okazji urodzin papieża Polaka. Artyści jednak nie zawiedli [FOTO]

W sobotę (18.05.) na wadowickim rynku świętowano 99. rocznicę urodzin Ojca Świętego. Tym razem na placu Jana Pawła II zaprezentowano widowisko „Decalogue”, które łączy nie tylko artystów z całego świata, ale również różne gatunki i style muzyczne. Inspiracją do stworzenia wszystkich kompozycji było dziesięć przykazań oraz nauczanie Jana Pawła II.

Projekt „Decalogue" powstał we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem – Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które wspiera konkretne działania w zakresie pomocy humanitarnej m.in.: odbudowę domów w Syrii, budowę studni w Sudanie, jak również pomoc rodzinom w Libanie i Iraku.

Na scenie wystąpili: Levi Sakala, Mietek Szcześniak, Andrzej Lampert, Marcin Spenner & Piotr Łukaszewski, Father Stan Fortuna - Francesco Productions, Józef Skrzek, Darek Malejonek MALEO, Marcin Pospieszalski, Adeb Chamoun Trio, Jan Trebunia-Tutka, Orkiestra Filharmonii Śląskiej, Polski Chór Kameralny pod batutą maestro Jana Łukaszewskiego.

Koncert zorganizowany przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz gminę Wadowice poprowadzili Małgorzata i Paweł Królikowscy.

Niestety, pogoda utrudniła przeprowadzenie koncertu, ale znaleźli się tacy którzy niestrudzenie przybyli na to wspaniałe widowisko.

Zobaczcie.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 19.05.2019 11:39

5 baniek Psikuta ... https://niezalezna.pl/41100-koncert-madonny-przyniosl-straty

kalafior, 19.05.2019 10:09

@barte Taaak bo zawsze chodzi tylko o kasę? Zresztą czego można spodziewać się od Ciebie skoro popierasz tęczową aureolę i naklejane Matki Boskiej na kosze i kible .

barte, 19.05.2019 05:20

Ile kasy się zmarnowało na koncert dla garstki ludzi?

Prawda, 18.05.2019 21:51

Brawo dla wytrwałych.