We wrześniu siódma edycja charytatywnego biegu, który pokochali andrychowianie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.08.2019 18:00, PG
Kto się wybiera? W tym roku andrychowianie biegać będą dla Karolinki z Roczyn.
We wrześniu siódma edycja charytatywnego biegu, który pokochali andrychowianie

W niedzielę, 15 września, w Andrychowie odbędzie się VII. Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki.

W imprezie tej uczestniczyć może każdy, kto biegnąc, jadąc na rowerze czy hulajnodze w miejscu wyznaczonej przez organizatorów trasy, chce pomóc choremu dziecku.

W tym roku andrychowianie biegać będą dla Karolinki z Roczyn.

O to list od Karolinki:

"Cześć jestem Karolinka, mała dziewczynka, niesforny skarb moich rodziców! Jestem też wyjątkowa. Parę dni po urodzeniu zapomniałam, jak się oddycha. W wyniku czego mam obniżone i wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach. Słabo połykam, dlatego lekarze założyli mi w brzuszku rurkę, która nazywa się PEG. Dzięki niej mogę jeść i rosnąć. Codziennie walczę z okropną chorobą refleksową, która powoduje, że bardzo boli mnie brzuszek a jedzonko cofa mi się do buzi. Rodzice mówią, że jestem bardzo dzielna i daję radę. Zapomniałam Wam powiedzieć, że mam nie jedną, ale dwie rureczki. Przez jedną jem jedzonko, a druga pomaga mi oddychać. Mama mówiła, że każdy może mieć marzenia i wierzyć w ich spełnienie. Wiecie co, ja wierzę, że kiedyś pozbędę się tych moich rurek. Wiem, że muszę dużo pracować ale na pewno uda mi się tego dokonać. Może i są fajne, ale ja ich wcale nie lubię. Dlaczego? Trzeba je wymieniać, odsysać wydzielinę z rurki w szyi, zmieniać gaziki a to wierzcie mi na słowo, wcale nie jest przyjemne, nie lubię tego, ale mimo to staram się wytrzymać. Nie potrafię jeszcze mówić, ale za to psocić tak. Jestem bardzo uparta, czasami pokazuje złości, ale najbardziej lubię się uśmiechać. Bo uśmiech to najpiękniejszy prezent jaki mogę dać drugiej osobie. Innym pięknym prezentem jaki mogę dać moim rodzicom i Wam są moje kroki do przodu. Nie potrafię jeszcze siedzieć ani chodzić, ale wierzę, że uda mi się. Dziękuję, że pomagacie spełnić mi moje największe marzenie.

Pozdrawiam Was serdecznie.

Karolinka mała psotnica."


Wszystkie szczegóły dotyczące biegu będziemy podawać na bieżąco na portalu mamNewsa.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy