W tym roku nie będzie Life Festiwal Oświęcim. Tauron wycofał się ze sponsoringu

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.03.2019 08:00, PG
Dlaczego?
W tym roku nie będzie Life Festiwal Oświęcim. Tauron wycofał się ze sponsoringu

Life Festival Oświęcim to festiwal odbywający się w Oświęcimiu od 2010 roku. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest dziennikarz Darek Maciborek.

Festiwal ten powstał z myślą o budowaniu pokojowych relacji z innymi państwami oraz walką z rasizmem i antysemityzmem, z tego względu odbywał się właśnie w tym mieście gdzie doszło do Holocaustu. Na imprezie można było nie tylko słuchać muzyki, ale też oglądać filmy, sztuki teatralne oraz specjalnie tworzone na festiwal murale. Głównymi gwiazdami dotychczasowych edycji festiwalu byli: Scorpions, Queen & Adam Lambert, Elton John, Manu Chao, Eric Clapton, Soundgarden, Sting, Peter Gabriel oraz James Blunt.

Kilka dni temu Zarząd Fundacji Peace Festival, która jest dotychczasowym organizatorem wydarzenia Life Festival poinformował, że wydarzenie to w roku 2019 w obecnym miejscu i formule organizacyjnej nie odbędzie się.

Powodem zawieszenia projektu w 2019 r., jest brak możliwości pozyskania wystarczających środków na sfinansowanie festiwalu. Jednakże prowadzone są działania na rzecz kontynuacji organizacji wydarzenia pod nazwą Life Festival w nowej odsłonie oraz formule organizacyjnej.-
informuje zarząd.

Miasto od pierwszej edycji wspierało finansowo festiwal stając się głównym partnerem przedsięwzięcia, jednak w tym roku postanowiono zrezygnować z przekazania 1 mln zł na dofinansowanie tej imprezy i przeznaczyć te fundusze na działania antysmogowe.

W świetle informacji, przekazanych przez Dariusza Maciborka, na spotkaniu w Urzędzie Miasta o wycofaniu się spółki Tauron ze sponsorowania tego przedsięwzięcia oraz braku udokumentowanych innych źródeł finansowania Miasto Oświęcim zdecydowało, że nie będzie zlecało w tym roku usługi promocji miasta poprzez Life Festiwal. Kolejną przesłanką do podjęcia takiej decyzji jest zmiana terminu LFO 2019. Według wstępnych planów organizatora festiwal miałby się odbyć pod koniec sierpnia lub na początku września. W tym czasie w Oświęcimiu od lat organizowane są inne cykliczne wydarzenia, jak Święto Miasta Oświęcim i Jesień Oświęcimska.
Miasto Oświęcim stoi na stanowisku, że Life Festival Oświęcim może być dofinansowany w następnych latach, jeśli oferta organizatora będzie spełniała oczekiwania miasta w zakresie jego promocji. Dlatego zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej pieniądze na lata 2020-2021 pozostaną w tym dokumencie i będą mogły być wykorzystane w kolejnych edycjach.

Jest jednak dobra wiadomość. W tym roku Park Rozrywki Energylandia ogłosił powrót muzycznych festiwali. To właśnie do Zatora 28 i 29 czerwca zawitają największe gwiazdy lat 80-tych i 90-tych. Więcej na ten temat tutaj: link

foto: Mateusz Moskała/TLFO

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 08.03.2019 13:01

Według Psikuty czyli typowego wyborcy Totalnych pierwszym efektem programu 500+ po przeszło trzech latach jego funkcjonowania jest brak w tym roku Life Festiwal Oświęcim... OOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

`, 08.03.2019 12:54

Zmień Psikuta płytę bo TĘPSZEJ nie widziałem... :-0 Po drugie twoja matka pierwsza w kolejce stoi po 500+ na ciebie a potem leje tanie paliwo z Orlenu i jedzie po kaszkę dla ciebie bo teraz dzięki 500+ ma wszystko dużo tańsze.

black&white, 08.03.2019 11:37

To sa pierwsze efekty rozdawania kasy na 500+ emerytury itp. Wyborcy pisu sa tak tepi ze mysla ze rzad oszczedza to maja na 500 jak powiedziala Szydlo. Ludzie oganijcie sie zobaczcie jak nas rzezbi orlen na stacjach juz nie mowie jak a drożyzna wszedzie a juz zapowiedziano ze gospodarka zwalnia a produkty maja zas wzrosnac. Dostajecie 500 a wydjcie 700.