W ferie otwarte strażnice. Atrakcja dla najmłodszych

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 24.01.2020 13:40, INFORMACJA PRASOWA
W ferie otwarte strażnice. Atrakcja dla najmłodszych

Tradycyjnie w styczniu i lutym, w miesiącach w których uczniowie korzystają z ferii zimowych, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach zaprasza dzieci i młodzież do zwiedzania jednostek ratowniczo-gaśniczych w Andrychowie i Wadowicach.

Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży w czasie wycieczek do straży pożarnej będą miały możliwość obejrzenia wyposażenia Państwowej Straży Pożarnej, wysłuchania fachowych komentarzy na temat przeznaczenia poszczególnych rodzajów sprzętu pożarniczego i ratowniczego a także zapoznania się z informacjami o prowadzonych przez PSP działaniach ratowniczych, zasadach zapobiegania pożarom i innym miejscowym zagrożeniom, o regułach postępowania w przypadku ich powstania a także sposobach udzielania pierwszej pomocy.

Dodatkowo zorganizowane grupy wycieczkowe będą mogły odwiedzić specjalne sale edukacyjne "Ognik", w których w odpowiednio przygotowanych i wyposażonych pomieszczeniach dzieci mogą dotknąć tzw. gorących drzwi, rozgrzanych jak w czasie prawdziwego pożaru, zobaczyć jak w warunkach pożaru rozprzestrzenia się dym (w tym wypadku wytworzony przy pomocy specjalnej zadymiarki) oraz przekonać się jak działają czujki dymu i czadu.

Opiekunowie grup dzieci i młodzieży, które zechcą skorzystać z naszej oferty, powinni pamiętać o tym, aby uprzednio uzgodnić z właściwym miejscowo dowódcą JRG termin wizyty tak, by nie dezorganizowała ona toku służby ustalonego na dany dzień.

Z dowódcami JRG prosimy kontaktować się pod następującymi numerami telefonów:

- dowódca JRG Wadowice: 33 873-43-80,

- dowódca JRG Andrychów: 33 870-43-50.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Jacek Kolber (KP PSP w Wadowicach)

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy