Tym razem o Kenii w Klubie Podróżnika

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 20.02.2020 10:50, PG
Można się dowiedzieć w jaki sposób uczestnicy Klubu Podróżnika wsparli fundację Sarah Obamy – babci byłego prezydenta USA.
Tym razem o Kenii w Klubie Podróżnika

Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa" zaprasza na spotkanie z Jadwigą Janus, które odbędzie się w poniedziałek 24 lutego o godz. 19.00 w Klubie ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7. Tym razem z Jadwigą Janus zawędrujemy do Kenii. Dowiemy się m.in. jak uczestnicy Klubu Podróżnika wsparli fundację Sarah Obamy – babci byłego prezydenta USA.

Lwy drzemiące w cieniu drzew, hipopotamy pławiące się w rzece Mara, żyrafy skubiące drzewa akacjowe, stada zebr, słoni... i jeszcze widok śnieżnej czapy na szczycie Kilimandżaro, także, białej jak ta czapa, plaży Diany i chmur, które błądzą nad ogromną przestrzenią parku Masai Mara tak nisko, jakby chciały przytulić się do ziemi – to Kenia. A w zasadzie jej obraz ukształtowany przez znakomite programy przyrodnicze.

Ale Kenia to też brudny misiek porzucony na piętrowym łóżku jednego z wielu sierocińców. To ponad dziewięćdziesięcioletni wódz masajskiej wioski i jego dziesięć żon, to Dani pozyskujący pieniądze na rzecz szkoły w jego wiosce, to wreszcie ludzie tańczący w kościele przypominającym blaszany garaż... i jeszcze to poruszenie w całym miasteczku gdy zjawia się tam Muzungu, czyli biały człowiek. Kenia to też herbaciane wzgórza Kericho i John, który nauczył mnie parzyć herbatę na sześć sposobów.

Zapraszam na herbatę „made by John" i opowieść o Kenii jakiej doświadczyłam przemierzając ją na przestrzał: od Oceanu Indyjskiego po Jezioro Wiktorii. Tyle wystarczyło, by poczuć magię Czarnego Lądu. - zaprasza Jadwiga Janus.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy