Szykuje się specjalny koncert w kościele z okazji 100 – lecia urodzin papieża

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 15.01.2020 14:45, PG
Wystąpi Golec uOrkiestra oraz zespół Kordian.
Szykuje się specjalny koncert w kościele z okazji 100 – lecia urodzin papieża

Wydarzeniem inaugurującym cykl uroczystości związanych z setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II będzie świąteczny koncert „Grajmy Panu - kolędy i pastorałki”, który odbędzie się 19 stycznia w Kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach o godz. 16:30

Wspólne kolędowanie w góralskim stylu odbędzie z rodziną Golców. Świąteczne melodie w ich wykonaniu z pewnością chwycą za serca i popłyną do „samiusieńkiego nieba”. Co ciekawe, to będzie pierwszy występ Golec uOrkiestra - w ich 25-letniej karierze - w Wadowicach. Następnie w świątecznym repertuarze wystąpi znany i lubiany zespół Kordian. Zarówno Golcowie jak i Kordian od lat wspierają p. Beatę Kurek (Prezes Fundacji Odzyskaj Nadzieję) we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych i projektach pomocowych.

- Organizacja koncertu dla Św. Jana Pawła II to było moje wielkie marzenie. W trudnych chwilach, ale też w momentach radości i z każdym kolejnym projektem czuję opiekę Ojca Świętego. Jest on takim duchowym patronem Fundacji Odzyskaj Nadzieję. Tym bardziej cieszę się, że i artyści i partnerzy wydarzenia tak chętnie przyłączyli się do organizacji koncertu z okazji 100-lecia urodzin Papieża Polaka. Zapowiada się magiczny wieczór, na który serdecznie zapraszam - mówi Beata Kurek, organizator koncertu, Prezes Fundacji Odzyskaj Nadzieję.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak w trakcie koncertu będzie można złożyć symboliczną cegiełkę, która stanowić będzie wsparcie dla Fundacji Odzyskaj Nadzieję i jej podopiecznych.r.

Partnerami koncertu są: Województwo Małopolskie, Tauron, Maspex i Manufaktura Kawy.

Fundacja Odzyskaj Nadzieję - Krakowska Fundacja Odzyskaj Nadzieję, zajmuje się niesieniem pomocy potrzebującym, wspiera i organizuje akcje charytatywne. Fundacja zajmuje się także propagowaniem akcji edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie ideii wolontariatu. Prezesem Fundacji jest Beata Kurek, a w Radzie Fundacji zasiada m.in. Łukasz Golec.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy