Strefa dla osób niepełnosprawnych, a w tym roku również z myślą o osobach starszych, to pomysł Stowarzyszenia Otwórzmy Drzwi na Świat z Andrychowa.
Strefa to nic innego jak specjalnie wydzielone, bezpieczne miejsce, którego samo usytuowanie oraz uwzględnienie miejsc siedzących i miejsc dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim czy o kulach, ma być ułatwieniem.
Takie, oznakowane specjalnym znaczkiem, strefy udało się wprowadzić również podczas koncertów w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Strefa będzie także na Dniach Andrychowa.
Strefa posiada:
-odrębny sektor dla osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób starszych
-mniejszą infrastrukturę (dostosowanie do potrzeb)
-utwardzony teren w okolicy całego wydarzenia -dostępność wewnętrznych dróg komunikacyjnych
-powszechnie dostępne informacje dla osób z niepełnosprawnościami
- Jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, osoby niepełnosprawne borykają się z wieloma problemami, często czują się wyeliminowani z życia społecznego, a osoby starsze czują się zapomniane i niepotrzebne.
Dlatego tak ważne jest, aby ułatwiać im dostęp do wszystkiego, jednocześnie zachęcając tym do wychodzenia z domu.
Już tym bardziej z niepełnosprawnością nie można się zamykać. Sukces oczywiście nie przychodzi od razu, ale dla mnie sukcesem jest już kiedy nawet 1 osoba niepełnosprawna z takiej strefy skorzysta - mówi Patrycja Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Otwórzmy Drzwi na Świat.
Poniżej program Dni Andrychowa 2019
29 czerwca | SOBOTA | Taras Pałacu Bobrowskich od strony kościoła
13.30 – 15.00 | próba dźwięku zespołów TAINT i WYJŚCIE AWARYJNE
15.00 | KOZI /rap/ Andrychów
15.30 | MEACULPA /rap/ Andrychów
16.00 | WYJŚCIE AWARYJNE /rock/
17.00 | TAINT /rock/
19.00 | JAREK MAX SZKLARCZYK Z ZESPOŁEM MAX CORNER CREW – KONCERT JUBILEUSZOWY – 25 LAT NA SCENIE /rock/
20.30 | OSTATNI W RAJU /rock/
30 czerwca | NIEDZIELA | Plac Mickiewicza
10.30 – 12.30 | próba dźwięku zespołów KIWI, MUSLE, BENIAMIN
12.30 | KAPELA WUJKA JAŚKA /folk/
13.00 | PEREŁKI MARYI
13.30 | LUDOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ANDRYCHÓW
14.00 | ZESPÓŁ REGIONALNY PORĄBCZANIE
14.30 | MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA „ANDROPOL” W ANDRYCHOWIE
15.30 – 17.00 | próba dźwięku zespołu ELEKTRYCZNE GITARY
17.00 | KIWI /pop/
18.00 | MUSLE /disco-dance/
19.00 | BENIAMIN & RR
20.00 | ELEKTRYCZNE GITARY
Brak komentarzy