Special Project w andrychowskim zamku

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.11.2016 13:45, PG
W Pałacu Bobrowskich w Andrychowie odbył się niezwykły, jazzowy koncert.
Special Project w andrychowskim zamku

 

Jest to wspólny muzyczny projekt saksofonisty Kuby Więcka oraz pianisty Mateusza Gawędy w towarzystwie amerykańskiego trębacza Ralpha Alessiego.

 

Andrychów znalazł się na mapie trasy koncertowej tych wybitnych artystów.

 

Muzyka ta została napisana specjalnie na tę okazję przez Mateusza i Kubę. Jest to wynik ich fascynacji amerykańskim jazzem.

 

Muzycy zaprosili do projektu jedną z najbardziej rozchwytywanych sekcji rytmicznych w Europie – kontrabasistę Maxa Muchę oraz mieszkającego w Berlinie perkusistę Moritza Baumgärtnera.

 

Tak opisuje to wydarzenie jeden z uczestników koncertu: 11 listopada 2016 r. w Pałacu Bobrowskich w Andrychowie, w urzekającej jesiennej scenerii i blasku świec, odbył się niezwykły koncert  jazzowy kwintetu Więcek / Gawęda Special Project feat. Ralph Alessi. Koncert wypełniony ciekawymi kompozycjami (napisane specjalnie na tą okazję ), wykonawczą maestrią, klimatem i prawdziwym pięknem. Było to wydarzenie najwyższej rangi. Pozostanie ono na długo we wdzięcznej pamięci zgromadzonej Publiczności. Dziękujemy!

 

 

foto: Jarosław Skupień

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

energiczna, 17.11.2016 17:27

Foto chyba wykonane kalkulatorem