Sobotnie utrudnienia w ruchu z powodu wielkiej imprezy w Andrychowie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 23.08.2019 10:30, INFORMACJA PRASOWA
Na sobotę (24.08.) w Andrychowie zaplanowano trzy imprezy w jednej: dożynki, otwarcie basenu i pożegnanie lata. Będą zamknięte niektóre parkingi na ul. Włókniarzy.
Sobotnie utrudnienia w ruchu z powodu wielkiej imprezy w Andrychowie

Andrychowskie Babie Lato to impreza, która w tym roku łączyć będzie w sobie atrakcyjne – koncertowe – pożegnanie lata oraz uroczystości około dożynkowe, a także oficjalne otwarcie Krytego Basenu w Andrychowie. Uczestniczyć w niej będzie kilkuset zaproszonych gości, ponadto wydarzenie to skutecznie połączy społeczność Gminy oraz zapewni mieszkańcom dostęp do kultury i rozrywki.

Wstęp wolny.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią słynne BACIARY – zespół przez wielu uznawany za najlepszy skład rozrywkowy na Podhalu – publiczności z pewnością przypadnie do gustu ta wspaniała muzyka taneczna w połączeniu z folklorem góralskim.

Poniżej program ramowy Andrychowskiego Babiego Lata.

W programie*:

ROCZYNY:

12.00 | Msza Św. dożynkowa w kościele pw. Św. Urbana w Roczynach

13.00 – 13.30 | Przejazd z Roczyn do Andrychowa

13.30 – 13.55 | Formowanie korowodu dożynkowego (parking Tesco, ul. Włókniarzy) i przemarsz ulicą Włókniarzy na teren Krytej Pływalni

PARKING PRZY KRYTYM BASENIE W ANDRYCHOWIE, UL. WŁÓKNIARZY 11:

14.00 | OFICJALNE ROZPOCZĘCIE – Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

14.15 | OBRZĘD DOŻYNKOWY – Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie – Czesława Wojewodzic oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW

15.00 | Koncert zespołu BACIARY

16.30 | Zabawa taneczna z zespołem SERVOOS „Muzyczne smaki Europy"

18.00 – 20.00 | Zabawa taneczna z DJ'em

Dodatkowo: stoiska handlowe, strefa gastronomiczna, atrakcje dla dzieci (eurobungee, zamki dmuchane, zjeżdżalnie)

*Program ramowy może ulec zmianom


UWAGA: Informacje o utrudnieniach w ruchu kołowym oraz utrudnieniach na niektórych parkingach w Andrychowie

W związku z organizacją Andrychowskiego Babiego Lata Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie informuje, że:

– 24 sierpnia 2019 r. około godz. 13:00 – 14:00 /czas przemarszu korowodu/ w rejonie ulicy Włókniarzy mogą pojawić się chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym;

– PARKING przy bloku /ul. Włókniarzy 9/ 24 sierpnia 2019 r. w godzinach 6:00 – 22:00 będzie NIECZYNNY;

– PARKING przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej od strony ul. Włókniarzy od 23 sierpnia 2019 r. godz. 18:00 do 24 sierpnia 2019 r. godz. 22:00 będzie CZYNNY WYŁĄCZNIE DLA UCZESTNIKÓW IMPREZY ANDRYCHOWSKIE BABIE LATO;

– część PARKINGU przy markecie TESCO w Andrychowie objęta będzie ZAKAZEM PARKOWANIA 24 sierpnia 2019 r. w godz. 00:00 – 14:00;

– PARKING przy Szkole Podstawowej Nr 4 od ul. Włókniarzy będzie objęty ZAKAZEM WJAZDU 24 sierpnia 2019 r. w godz. 6:00 – 22:00.

[OBRAZ1]

Więcej o artystach:

Zespół BACIARY

Zespół powstał w 2002 roku na Podhalu. Założony został przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskał sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami zapomnianych już melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: „Żyje się raz", „Oczy zielone", „Nic do stracenia", „Jak się bawią ludzie", „Siedem czerwonych róż". Trochę popu, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że zespół osiągnął sukces.

Zespół SERVOOS

Talent, profesjonalizm, ciekawy i zróżnicowany repertuar, niebanalna prezencja, i to „coś", co pozwala wyróżnić się pośród wielu innych... I to wszystko posiada nasz zespół!

Kiedy doda się do tego pozytywną energię i spontaniczność, to cóż więcej można chcieć?

SERVOOS to modyfikacja znanego prawie w całej Europie słowa SERVUS, oznaczającego pozdrowienie – więc na początek serwujemy MUZYCZNE SMAKI EUROPY. Jest to popowa, dance'owa i folkowa muzyka europejska.

SERVOOS Family to nasza główna odsłona. Jesteśmy muzykującą rodziną, grającą szeroki repertuar biesiadny polski i europejski a także bardzo wesoły i taneczny program autorski. Tego nie było od czasów wspaniałych Kelly Family oraz Pospieszalskich i Steczkowskich!

„Jak się bawić, to się bawić a najlepiej z nami!" Pogramy dla Was, pośpiewamy z Wami. Łącząc muzykę ze wspólnym biesiadnym śpiewem, zabawą i konkursami sprawimy, że Wasze spotkanie będzie niezapomniane. Zadowolony będzie każdy od Maluszka do Staruszka!


źródło: CKiW w Andrychowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy